برگزیده آکادمی پورناظری:

وارد مافیای موسیقی نمی شویم!

وارد مافیای موسیقی نمی شویم!

کیان بابان زاده برگزیده بخش آواز آکادمی پورناظری از چگونگی و شروع فعالیت خود گفت.

کیان بابان زاده برگزیده بخش آواز آکادمی پورناظری خواننده جدید عرصه موسیقی که با صدای دلنشینش بی شک جایگاهی خاصی برای خود میان طرافداران موسیقی پیدا خواهد کرد، در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا از چگونگی و شروع فعالیت خود اینگونه می گوید:

 فعالیت هنری خود را کی و کجا شروع کردید؟ 

ما اصالتا کرد هستیم، آواز را در دوران کودکی همراه با برادرم کاوه (که خود از شاگردان استاد رضوی سروستانی بودند) شروع کردم به طور دقیقا باید بگویم هنوز زبان فارسی را یاد نگرفته بودم  فقط آوازها رو با کمک برادرم تکرار میکردم بدون آنکه معنی کلمات را بدانم.صداسازی , سلفژ ,ردیف آوازی و مقامات کوردی را بهمراه برادرم کار کردم و در کنار آواز ، تنبک و سه تار را شروع کردم. اولین قطعه رسمی من به نام "همه آرزوی من تو" با آهنگسازی خودم و تنظیم محمد مهر و شعری از باران خوش اندام در سال 97 منتشر شد  و بعد از آن نیز قطعه آشنای غریب را منتشر کردیم و بعد از آن یک گروه موسیقی تشکیل  با نام گروه "بروا "  که 18 اسفند امسال اولین کنسرت خود را با این گروه به روی صحنه خواهیم برد .

بنده به همراه چند تا از دوستانم موسسه هنری کوبان را تاسیس کردیم که تمامی مجوزهای لازم برای این اجرا نیز از طریق همین موسسه اخذ شده است. 

از گروهتان صحبت کردید، در مورد گروهتان برایمان بگویید؟ 

امسال با همراهی جمعی از دوستانم گروهی را تشکیل دادیم که همه از استعدادهای خوب و کارشناسان و تحصیل کرده های رشته موسیقی هستند. ما در گروه دنبال فضاهای جدید بودیم که با ترکیب بندی سازها و تنظیم قطعات به این نتیجه رسیدیم و آثار در دو بخش فارسی و کوردی تنظیم شده اند. 

چه چیزی باعث شد با توجه به اوضاع فعلی موسیقی ریسک کنسرت گذاشتن با سرمایه شخصی را پذیرفتید؟

انرژی که از مخاطبانم گرفتم این توانایی را به من داد تا بتوانم این ریسک را قبول کنم . به نظرم باید از جایی شروع کرد تا کار دیده شود من دوست دارم کارم ماندگار شود نه صرفا برای یکی دوبار گوش داده شدن . من پیشنهاد های خیلی زیادی برای همکاری داشتم اما ترجیح دادم خودم به صورت شخصی و مستقل جلو بروم زیرا برای کارم خیلی زحمت کشیده ام و تمام ریسک هایش را میپذیرم.

آثار جدیدی برای کنسرت 18 اسفند دارید؟

 بله یک اثر به نام بیقرار که تا چند روز دیگر پخش خواهد شد و جدا از قطعه بیقرار هفت اثر جدید دارم که در کنسرت از آنها رونمایی خواهم کرد .

در ساخت آثارتان از چیزی الهام میگیرید؟ 

زندگی هر کسی مجموعه ای از لحظات خوب و بد است, که لحظات متفاوت و غیر متعارف را ایجاد میکند که جمع شدن این اتفاقات غیر متعارف موسیقی و آوازی را به همراه دارد که اکثر ساخته ها و احساسی که در خواندن دارم متاثر از این اتفاقات بوده است.

این اتفاقات میتواند اولین لحظه عاشق شدن, غم و اندوه از دست دادن کسی و...  باشد. 

اوضاع فعلی موسیقی را چگونه ارزیابی میکنید؟

قطعا ما در موسیقی مافیا داریم و خیلی از خواننده ها درگیر این می شوند . ما در ژانرهای مختلف موسیقی خوانندگان بسیار خوبی داریم و اما هنرمندانی که برای کارشان سال های سال زحمت کشیده اند هیچگاه درگیر مافیای فعلی موسیقی نخواهند شد چون کسی که برای کارش زحمت کشیده باشد, خیلی سخت هست که خیلی از چیزها را صرفا بخاطر معروف شدن نادیده بگیرید.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار فرهنگ و هنر

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار فرهنگ و هنر

    اخبار برگزیده