به گزارش برنا، داوود علیپوریان با اشاره به کسب مدال طلای پارالمپیک در رشته والیبال نشسته اظهار داشت: نتایج تیم کاملا مشخص و واضح است نیازی به تعریف و تمجید ندارد. اما آنچه که نباید فراموش شود این است که قهرمانی ما چگونه به دست آمد و طلا در چه شرایطی ضرب شد. برای رسیدن به ریشه این قهرمانی باید ماه ها زمان را به عقب ببریم و اردوهای طولانی مدت و فرسایشی را مورد بررسی قرار دهیم. اردوهایی که شاید خسته کننده بود اما کسب مدال طلا این خستگی را رفع کرد.

کاپیتان تیم والیبال نشسته ایران افزود: هجده سال است که در این تیم حضور دارم و افتخارات زیادی کسب کردم. والیبال نشسته ایران قدرت مطلق جهان است. این تیم در حدود چهار دهه در اوج قرار داشته و این روند نیز ادامه خواهد داشت. بنیان تیم توسط ورزشکاران جانباز و ایثارگر بسته شد و ما میراث‌دار آن عزیزان هستیم.

علیپوریان با اشاره به خداحافظی «هادی رضایی» از تیم گفت: روند آماده‌سازی تیم طولانی و فرسایشی بود و این کار موجب شد تا ما و کادر فنی نیز به استراحت نیاز داشته باشیم. پرافتخارترین مربی ایران نیز بعد از این استراحت تصمیم خواهد گرفت و امیدوارم همه چیز خوب پیش برود.

وی با اشاره به حرکت تیم بعد از قهرمانی در برابر «کونیکو یامامورا» افزود: مادر شهید «محمدبابایی» که سرپرست نمادین کاوران بود در زمان برگزاری رقابت‌ها در سالن حضور داشت. سلام نظامی تیم به وی به نوعی قدردانی از زحمات این مادر شهید و خدمات خانواده او برای ایران اسلامی بود.

تیم والیبال نشسته ایران با غلبه بر تیم‌های آلمان، چین، برزیل، بوسنی و روسیه موفق شد هفتمین مدال ادوار پارالمپیک خود را کسب کند. این تیم هفت مدال طلا و ۲ نقره پارالمپیک را در کارنامه دارد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: