به گزارش برنا؛ فینالیست دوره قبل لیگ قهرمانان آسیا که با بدشانسی محض از رسیدن به جام و قهرمانی در قاره کهن بازماند، امشب در دیداری مهم و سخت برابر یکی از قوی‌ترین و پرمهره‌ترین تیم‌های غرب آسیا مصاف جانانه‌ای را برگزار می‌کند تا چهره یکی از دو تیم فینالیست منطقه غرب از این دیدار معرفی شود.

شاگردان یحیی گل محمدی که با مصائب ویژه ای از تهران راهی ریاض شدند با وجود مشکلات اخیر با انرژی و روحیه بالایی برای دیدار مهمی که پیش روی خود دارند، آماده شده اند و مصمم هستند با کسب نتیجه خوب و نمایش فوتبالی ویژه این حریف گردن کلفت و پرمهره را از سد را ه خود بردارند.

اگرچه موضوعاتی از قبیل میزبانی و برخی جنگ های روانی موجود در این دیدار این بازی را به بازی سختی برای پرسپولیسی ها تبدیل کرده اما بدون شک شاگردان یحیی گل محمدی از نظر فنی و انگیزشی از شرایط ایده‌آلی برخوردار هستند و با تکیه بر توان فنی بالا بازیکنان باتجربه و تاثیرگذاری که در اختیار دارند خواب‌ های بدی را برای الهلال دیده اند و با وجود این که تعویض سفرشان به ریاض برخی از برنامه های تمرینی شان را تغییر داد اما با روحیه ای بالا آماده هستند که برتری های فنی و فوتبالی را به رخ حریف قدرتمندشان بکشند.

پرسپولیس در این دیدار با بهره گیری از ساختار دفاعی قدرتمند در تلاش است نقطه قوت الهلال را خنثی کرده و با دفاعی هوشمندانه و کاملا منسجم اجاره قدرت نمایی را به عناصر تهاجمی این تیم ندهند. این در حالی است که خط میانی پرمهره پرسپولیس هم در این دیدار مسئولیت مهمی را پیش روی خود می بیند و در تلاش هستند با همکاری خوب و اجرای تاکتیک های کادرفنی، اجازه بازی سازی سعودی ها را نداده و مانع  به زحمت  افتادن مدافعان پرسپولیس شوند.

به نظر می رسد دفاع از دروازه خودی و بسته نگه داشتن دروازه، اولین هدف پرسپولیس در این دیدار باشد که با حضور مدافعان و قدرت فاز دفاعی تحقق این مساله دور از ذهن نیست. از سوی دیگر آنالیز الهلالی‌ها در بازی‌های اخیرشان گواه این موضوع است که مدافعان این تیم کند و پر اشتباه و کم دقت هستند و این پاشنه آشیل می‌تواند برای مهاجمان سرعتی، خطرناک و فرصت طلب پرسپولیس اتفاق خوب و جذابی باشد تا با بهره‌گیری از شم گلزنی بالا و قدرت مانوری که در باکس و محوظه جریمه حریف دارند، ضربات جبران ناپذیری را در خانه الهلال به این تیم وارد کنند.

گل محمدی و همکارانش که در این مدت در تلاش بودند فضای روحی و روانی خوبی را برای تیم ایجاد کنند، از نظر فنی هم تیم را به آمادگی و شرایط خوبی رسانده اند. حضور چهره های سرشناس و باتجربه در تمام خطوط سرخ ها این نوید را برای قرمزها در پی دارد که بتوانند با وجود سرسخت بودن و قدرت حریف، در این دیدار نتیجه خوبی را کسب کرده و مجوز صعود به فینال غرب آسیا را به دست آورند.

برخی اخبار از این حکایت دارد که الهلالی‌ها برای دیدار برابر پرسپولیس با ترکیب عبدالله المعیوف درون دروازه، محمد البریک، علی هادی آل بلیهی، جان هیون سو و ناصر الدوساری در خط دفاعی، سلمان الفرج، محمد کنو، پریرا در میانه میدان و سالم الدوساری، موسى مارگا و گومیس در خط حمله در زمین حضور پیدا کنند که این ترکیب نشان دهنده این است که الهلالی ها با قدرت تهاجمی بالا برای این دیدار آماده می شوند.

در آن سوی میدان پرسپولیس بدون برگزاری بازی‌های رسمی و با انجام 3 دیدار دوستانه و تدارکاتی برای این دیدار سرنوشت ساز آماده شده و کادر فنی پرسپولیس در این مدت تمام تلاش خود را به کار گرفت که با سیستم و ترکیب خاص و لو نرفتن ترکیب اصلی برای این بازی مهیا شود. در این میان پیش بینی می شود پرسپولیس با ترکیب احتمالی حامد لک، سیدجلال حسینی، فرشاد فرجی، سیامک نعمتی، سعید آقایی، میلاد سرلک، رضا اسدی، امید عالیشاه، مهدی ترابی، وحید امیری و عیسی آل کثیر برابر حریف خود صف آرایی داشته باشد.

غیر از توان بالای فنی و فوتبالی که همه حریفان پرسپولیس در ایران و آسیا به آن اذعان دارند، همت و غیرت ناب فوتبال ایران که بارها از سوی پرسپولیسی ها به نمایش داده شده می تواند در این بازی هم تکرار شده و پرسپولیس که حالا به عنوان تنها نماینده باشگاهی ایران در لیگ قهرمانان آسیا مسئولیت خطیری را برعهده دارد با عبور از سد بلندی به نام الهلال بار دیگر نام و آوازه ایران و پرسپولیس را در قاره کهن بر سر زبان ها مطرح کند.

دیدار یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بین دو تیم فوتبال پرسپولیس و الهلال قرار است از ساعت 21:30 دقیقه امشب به وقت تهران در ورزشگاه ملک فهد شهر ریاض برگزار  شود.

انتهای پیام/ 4

خبرنگار: سمیه قدیری

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: