به گزارش خبرگزاری برنا؛ متن پیام به شرح زیر است:

"بسمه تعالی"

دوازدهم اردیبهشت ماه سالروز شهادت فیلسوف و استاد فرزانه شهید مرتضی مطهری، یادآور تلاش و مجاهدت مردان و زنان فرهیخته و فرهنگ سازی است که در تاریخ پرافتخار این سرزمین، زیباترین جلوه‌های ایثار و تعلیم و تربیت را به نمایش گذاشته اند.

آموزش و پرورش بایستی دغدغه تک تک آحاد جامعه باشد، زیرا با تعلیم و تربیت نیروی انسانی شایسته و کارآمد به دست توانای معلمان فرهیخته و دلسوز به عنوان اثرگذارترین عامل در توسعه و تعالی، پرورش دهنده نسلی متعهد، خلاق، پویا، اندیشمند و آینده ساز، پیشرفت کشور محقق می شود.

 بر اساس اندیشه های معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) تربیتِ معلم امری مهم است که زیربنای تحول در مدارس و جامعه است. هر کشوری که می خواهد پیشرفت کند باید آموزش و پرورش در راس برنامه ها و فعالیت‌های مسئولان آن کشور باشد. بدون حضور فعال معلمان توسعه پایدار محقق نمی شود.

معلمان بایستی از حیث منزلت و اعتبار اجتماعی در سطوح بالا قرار داشته باشند تا انسان سازی، پیشرفت و توسعه به بهترین شکل صورت پذیرد.

اهتمام و تلاش معلمان و استادان عزیز را ارج می نهیم که با  صبر و تعهد در برهه‌های سخت به ویژه در شیوع ویروس‌کرونا با تعهد و عشق به امر آموزش و هدایت دانشجویان و دانش آموزان ادامه دادند و توانستند با پویایی بخشیدن به جریان آموزش، به تقویت آرامش در خانواده‌ها و جامعه و کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا کمک کنند.

معلمان در این دوران تصاویری ایثارگرانه از مجاهدت‌ علمی و آموزشی، خلق و به رسالت خود به شایستگی عمل کردند.

اینجانبان ضمن گرامیداشت شهادت استاد مطهری و فرارسیدن روز و هفته بزرگداشت مقام معلم که امسال با ایام شهادت مولا علی علیه السلام همزمان شده است از تعهد و کوشش مومنانه معلمان و استادان فرهیخته استان کرمان قدردانی می کنیم و بهروزی و توفیق روزافزون همگی را از درگاه خداوند متعال مسألت داریم.

امید است با همکاری و همراهی تمامی مسئولان استان، شــاهد افزایش اثربخشی و کارایی نظام آموزشی استـان و درخشش و شکوفایی استعدادهای نهفته دانش آموزان و دانشجویان مستعد و علاقه مند استان در عرصه های گوناگون علمی و فرهنگی و خلق حماسه ای دیگر از اتحاد و همدلی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا باشیم.

 

حسن علیدادی سلیمانی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان

 

علی زینی وند

استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش استان کرمان

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: