به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ زهرا فرهنگ نائب رئیس کمیته موی تای گلستان در گفتگو با برنا اظهار کرد:  طی دو سال که در سمت نائب رئیسی موی تای استان فعالیت داشتم به همراه سایر افراد تمام تلاش خود را جهت جذب فایتر های که به رشته موی تای علاقه داشتند به کار گرفته ایم.

وی افزود: در سطح استان ۵ مربی در رشته موی تای در حال فعالیت هستند که به بیش از ۱۰۰ هنرجو آموزش میدهند.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونایی در تیر ماه ۱۴۰۰ مسابقه مجازی موی تای و در مرداد ماه چالش تمرین در منزل را برگزار کردیم که در مسابقات مجازی رده های سنی نونهال، نوجوان، جوان و بزرگسال شرکت کردند و در پایان جوایزی به نفرات برتر اهدا شد.

فرهنگ در ادامه گفت: در سطح استان ۸ باشگاه موی تای مخصوص بانوان مشغول فعالیت هستند و همچنین ۵ داور ثبت شده در این رشته در سطح استان وجود دارد.

وی در ادامه به مسابقات اخیر انتخابی تیم ملی موی تای در زنجان اشاره کرد و گفت: قبل از اعزام به این مسابقات برای فایتر های استان در تیرماه اردوی مشترک در سالن ۴۰۰۰ شهید برگزار شد و سپس اردوی انتخابی در رده های سنی نونهال،نوجوان، جوان و بزرگسال و سپس یک ماه اردوی تمرینی برای ورزشکاران منتخب برگزار شد.

وی ادامه داد: سه ورزشکار در رده سنی جوان و بزرگسال به سرپرستی عاطفه نخعی و مربی گری عاطفه رحمتی به مسابقات انتخابی تیم ملی استان زنجان اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین بنده به همراه فاطیما غلامی نسب به عنوان داورهای اعزامی از گلستان به این مسابقات بودیم.

وی تصریح کرد: در این مسابقات فاطمه زهرا رضایی در رده سنی جوانان، لیلا کیخایی و سید کیمیا حسینی در رده سنی بزرگسال به رقابت پرداختند که فاطمه زهرا رضایی توانست مقام دوم این مسابقات را کسب نماید.

نائب رئیس کمیته موی تای گلستان یادآور شد: مسابقات انتخابی تیم ملی در رده سنی نونهال و نوجوان اواسط آبان ماه در تهران برگزار می شود که ۵ ورزشکار از استان گلستان در این رقابت ها حضور خواهند داشت.

در ادامه فاطمه زهرا رضایی نیز به خبرنگار برنا گفت: در این مسابقات از مجموع سه رقابت دو رقابت را پیروز و موفق شدم به تیم ملی موی تای جوانان راه پیدا کنم.

وی گفت: مدت ۸ سال است که در سبک ساندا رشته ورزشی ووشو فعالیت میکنم و برای حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی موی تای تنها در اردوهای تمرینی این رشته حضور پیدا کردم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: