به گزارش خبرگزاری برنا از فارس، این هنرمند و استاد سنتور عنوان کرد: «سنتورنامه» حاصل ٤٠ سال آموزش به شاگردانم از دوره مبتدی تا عالی است.
وی، بیان کرد: در این ٤٠ سال من به همه مشکلات و ضعفهایی که هنرجویان با آن روبه رو هستند، آگاه شده ام و کوشیده ام که در این متد به آنها بپردازم و تمرین های سازنده ای را برای هر یک از مشکلات تکنیکی و ریتمیک شاگردان بسازم و بنویسم.
شناسا با تاکید بر اینکه از نوشتن درسهای کتاب پرکن که آموزش ویژه ای برای هنرجویان ندارد بسیار پرهیز کرده، تصریح کرد: از نوشتن تئوری های اضافی که در این متد به درد شاگردان نمی خورد به راستی دوری گزیده ام.
استاد سنتور، ادامه داد: از ٨١ آموزه ای که در سنتورنامه نوشته ام، ٤١ آموزه را من خود ویژه ی متد، آهنگسازی کرده ام و ٣٢ آموزه دیگر را از موسیقی های محلی و کلاسیک ایران برگزیده ام به این امید که کار کوچکی در این عرصه انجام داده باشم.
خالق اثر ارزشمند "تندر"، عنوان کرد: به دنبال انتشار کتاب «سنتورنامه» آلبوم «سرگذشت» برای سنتور و کوارتت زهی آماده انتشار است که به زودی منتشر خواهد شد.نیز آلبومی شامل چند تصنیف و موسیقی بی کلام است که به زودی آنرا ضبط و منتشر می کنم. همچنین پارتیتور آلبوم «نواژه» و آلبوم «سرگذشت» آماده چاپ هستند.