به گزارش خبرگزاری برنا خراسان جنوبی، «حمید ملانوری» روز پنجشنبه در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید «علیرضا عبادی» نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند افزود: اگرچه جمعیت استان اندک است اما زمینه و فرصت برای کار بسیار زیاد است.

وی خراسان جنوبی را استانی غنی از ظرفیت‌های منحصر به فرد و بکر نام برد و گفت: با وجود اینکه بخش‌هایی از استان عنوان محرومیت را بر خود دارند اما در این منطقه، منابعی داریم که اگر تلاش کنیم از آنها استفاده شود، می‌توانیم در راستای توسعه خراسان ‌جنوبی قدم برداریم.

استاندار جدید خراسان جنوبی به تشریح ظرفیت‌های استان پرداخت و اظهار داشت: نیروی انسانی متخصص و متعهد از بزرگترین منابع توسعه است و خوشبختانه خراسان جنوبی به لحاظ داشتن شخصیت‌های برجسته در زمینه‌های علمی، دینی، مذهبی، فرهنگی، مدیریت و اجرا زبانزد و صاحب نام است.

وی افزود: معادن و ذخایر معدنی از دیگر فرصت‌ها برای توسعه به شمار می‌روند و خراسان جنوبی نیز به جهت وجود ذخایر مس، طلا، کرومیت، ذغالسنگ و سایر مواد معدنی به بهشت معادن مشهور است.

ملانوری تاکید کرد: توسعه صنایع فرآوری و ایجاد ارزش افزوده در این زمینه می‌تواند به تولید سرمایه و افزایش اشتغال بینجامد.

وی به تولیدات کشاورزی استان نیز اشاره کرد و گفت: جایگاه خراسان جنوبی در تولید زرشک، عناب، زعفران، گندم و جو بسیار ارزشمند است و با توجه به کم‌آب بودن استان، عملیاتی کردن طرح‌های جایگزین همچون کشت‌های گلخانه‌ای در برنامه قرار دارد.

وی از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و گردشگری استان به عنوان فرصت‌هایی برای توسعه یاد کرد که باید در گردشگری سلامت علمی، تاریخی و سایر حوزه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: بزرگترین مرز مشترک کشور با افغانستان، وجود چهار بازارچه مرزی و همسایگی با پنج استان، ظرفیت‌های بسیار خوبی برای تجارت و بازرگانی است.

وی از شناخت خود نسبت به استان خراسان جنوبی گفت و متذکر شد: مطالعات مرتبط، مسئولیت اخیر در وزارت کشور و استفاده از تجربیات آقای معتمدیان (استاندار پیشین) سبب آشنایی بیشتر با این استان و ظرفیت‌های خوب آن شد.

ملانوری افزود: معتقدم با بهره‌برداری از این ظرفیت‌ها می‌توان به توسعه دست یافت.

وی بهره‌گیری از قابلیت همه اقشار و گروه‌ها را در اولویت کاری خود برشمرد و گفت: با توجه به نگاه شخصی و تاکید رئیس جمهوری باید در انجام همه امور، مشی اعتدالی داشته باشیم و با بهره‌گیری از شیوه‌ای معتدل به مردم خدمت کنیم.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در استان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در سال پایانی عمر دولت قرار داریم، طبیعی است که اقدامات گذشته را با همان انگیزه و البته با سرعت بیشتری پیش می‌بریم.

وی گفت: هواپیمای توسعه استان همچنان در حال حرکت است، فقط خلبان آن عوض شده و قرار نیست با این تغییر و جابه‌جایی، کارها بخوابد.

ملانوری تاکید کرد: با همه توان و نیرو و با همکاری دستگاه‌ها و عنایت دولت، اقدامات استاندار سابق را ادامه خواهیم داد تا مردم از آن منتفع شوند.

وی گفت: بنده با این نگاه که تنها هفت یا هشت ماه استاندار باشم، به خراسان جنوبی نیامده‌ام، اگرچه مقدرات را نمی‌توان پیش بینی کرد اما با نگاه بلند مدت کارها را پیش خواهیم برد. 

استاندار خراسان جنوبی از برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خود و ریل‌گذاری امور برای آینده استان گفت و افزود: آنچه در انجام همه فعالیت‌ها مدنظر قرار دارد، این است که تمامی کارها باید پیوست فرهنگی داشته باشند. 

وی بیان کرد: بنا به توصیه مقام معظم رهبری، بدون توجه به فرهنگ منطقه نمی‌توان کاری انجام داد چرا که فرهنگ هر جامعه، پایه و اساس آن است. 

وی گفت: در سایه همدلی و تعامل و همفکری می‌توانیم توسعه همه جانبه و پایداری را برای استان رقم بزنیم. 

ملانوری همزمانی انتصابش را با ایام ربیع به فال نیک گرفت و افزود: با توجه به شرایط کرونایی موجود و مسایل و مشکلات ناشی از آن، صلاح ندیدم که منتظر برگزاری مراسم معارفه رسمی بمانم لذا کارم را از روز گذشته در استان آغاز کردم. 

وی هدف از دیدار خود با نماینده ولی فقیه در استان را بهره‌گیری از رهنمودهای حجت الاسلام و المسلمین عبادی در اجرای برنامه‌های کاری عنوان کرد. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: