به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین حسن شعبانی در همایش سراسری گام دوم تبلیغ که به مناسبت اول تیر ماه روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی در سالن پتروشیمی تبریز با تاکید بر مردمی سازی تبلیغ اظهار داشت: کار تبلیغ تنها منحصر به یک قشر نبوده بلکه همگان از جمله قشر جوان در این راستا وظایفی بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه، قشر دانشجو در سال های اخیر در تبلیغ اجتماعی اتفاق های خاصی رقم زده است، گفت: به طور مثال در راهیان نور محور کار با دانشجویان انقلابی بوده است و این برنامه به حدی تاثیرگذار بوده که مقام معظم تاکید ویژه بر برگزاری آن داشته و دارند.

شعبانی با اشاره به لزوم تغییر شکل تبلیغ در طول سالیان مختلف گفت: نحوه تبلیغ در سال ۹۹ متفاوت تر از دهه ۷۰ است و البته این به معنای تعطیلی تبلیغات سنتی نیست. هیچ جایگزینی برای تبلیغات منبری وجود ندارد اما باید قبول کرد که نسبت به شرایط، روش های تبلیغ تغییر کرده است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با تاکید بر نقش ویژه فضای مجازی در تبلیغات دین گفت: حالا فضای مجازی به فضای حقیقی تبدیل شده و باید از این فضا به بهترین نحو برای تبلیغ دین استفاده شود.

وی با بیان اینکه باید افراد انگیزه مند برای تبلیغ را توانمند کنیم، گفت: اگر امروز یک کاریکاتوریست و طراح با یک طرح توانسته کاری برای تبلیغ دین کند، او یک مبلغ است و بدین ترتیب می توان از توانمندی افراد در شغل و حرفه های مختلف برای تبلیغ دین بهره برد.

شعبانی، حضور در مسایل اجتماعی را یکی از راهکارهای موثر برای اثرگذاری کار مبلغان دانسته و گفت: اگر یک طلبه آزادی خواه و عدالت طلب معمم به حمایت از کارگران پرداخته و صدای آنان می شود، می تواند در مباحث عقیدتی و سیاسی هم موثر باشد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان ادامه داد: تبلیغ اجتماعی و حضور در متن مردم و گره گشایی از اقشار ضعیف و مردم مناطق محروم یکی از عوامل ورود به تبلیغ موثر است.

وی، تحول در عرصه تبلیغ را همت اصلی سازمان در دوره جدید دانسته و گفت: از ابتدای شیوع کرونا، طلاب جوان جان خود را به خطر انداخته و هر کدام وظیفه ای را بر عهده گرفتند و البته هیچ کجا هم صحبت و تبلیغی از خودشان نکردند.

شعبانی ادامه داد: این امر نشان از هوشمندی مقام معظم رهبری دارد که کارهای جهادگونه را شناسایی کرده و به معرفی آنان در رسانه ملی پرداختند.

وی افزود: عرصه تبلیغ، فرد هنرمند و دغدغه مند می خواهد که باید نسبت به تربیت این افراد اقدام شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: