به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری و بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های حوزه راه استان که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: خوشبختانه وزارت راه و شهرسازی، توجه بسیار ویژه ای نسبت به تکمیل و بهره برداری از پروژه های عمرانی استان دارد که ما قدردان این حمایت های ارزشمند هستیم.

وی ادامه داد: در دوره مدیریت جدید وزارت راه و شهرسازی، طلسم بسیاری از پروژه های عمرانی استان شکسته شده و شاهد پیشرفت فیزیکی مناسب پروژه ها با توجه به شرایط تحریم، کرونا و سایر مشکلات موجود هستیم.

وی از تلاش های شبانه روزی مجری پروژه بزرگراه تبریز- سهند نیز قدردانی کرد و ادامه داد: این پروژه از جمله پروژه های اولویت دار و مطالبات بحق مردم استان بود که به رغم تمامی مشکلات و بی انصافی ها امروز افتتاح شد.

استاندار آذربایجان شرقی از این استان به عنوان دروازه ورود به اروپا نام برد و ادامه داد: توجه به تسریع در تکمیل خطوط ریلی و تلاش برای توسعه این خطوط، یکی از مهم ترین ضرورت های فعلی استان است.

پورمحمدی با اشاره به بازگشایی راه آهن جلفا- نخجوان در آینده نزدیک، خاطرنشان کرد: تکمیل خط آهن جلفا-چشمه ثریا- قلی بیگلو نیز یکی از مهم ترین انتظارات ما از وزارت راه و شهرسازی است که امیدواریم مورد توجه جدی مسئولان امر قرار گیرد.

وی همچنین خواستار هماهنگی وزارت راه و شهرسازی با مدیریت استان در انتخاب پیمانکاران و قراردادهای واگذاری پروژه های عمرانی شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: