به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، علیرضا رزم‌حسینی  در نشست هم‌اندیشی با مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بالای آذربایجان شرقی در صنعت خودرو باید توجه بیشتری به این بخش شود و وزارتخانه نیز در این خصوص آمادگی دارد.

وی به ظرفیت بالای شرکت تراکتورسازی اشاره کرد و گفت: این شرکت می‌تواند صنعت خودروسازی را هم در کنارش ایجاد کند و ایدرو (سازمان گسترش و نوسازی صنایع) هم می‌تواند در این امر کمک و مشارکت داشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: آذربایجان حق بزرگی بر گردن ایران دارد و در این خطه برای تمامیت ارضی کشور خدمات بزرگی ارائه شده است.

وی تاکید کرد: روزگاری تبریز قطب صنعتی کشور بود و شاهرگ حیاتی صادرات به اروپا به حساب می آمد که البته هنوز هم مرکز مهم صادرات کشور است.

رزم‌حسینی افزود: صنعت آذربایجان شرقی بعد از انقلاب هم با فراز و نشیب های بسیاری روبرو بوده و در شرایط تحریم نیز صنعت منطقه بی‌آسیب نمانده است.

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت آذربایجان شرقی، به طور حتم نسبت به این استان توجه بیشتری خواهیم کرد و در عمل این موضوع را نشان خواهیم داد.

وی ادامه داد: ۱۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در حوزه مس آذربایجان شرقی انجام شده و در موضوع نفلین‌سینیت نیز کارهای خوبی انجام شده است .

معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام‌شده در خصوص موضوعات مطرح‌شده از سوی نمایندگان استان در مجلس ارائه کردند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: