به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمد رضا پورمحمدی یازدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار کرد: بررسی مطالعات طرح‌های جامع باید در زمان تعیین شده نهایی شود.

در این جلسه که با حضور نمایندگان سراب و بناب در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گزارش طرح جامع توسعه و عمران شهرهای بناب و سراب توسط مشاوران طرح ارائه شد و پس از بحث و بررسی، طرح جامع شهر بناب، تصویب و طرح جامع شهر سراب برای بررسی بیشتر و تکمیل مطالعات، به دبیرخانه کارگروه امور زیربنایی ارجاع شد.

در این جلسه گزارش ترازنامه انرژی استان آذربایجان شرقی توسط نماینده موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی، به صورت ویدئوکنفرانس ارائه شد که براساس آن، سهم گاز طبیعی در سبد انرژی استان، 70 درصد است و آذربایجان شرقی از این نظر رتبه اول کشور را دارد.

استاندار آذربایجان شرقی، اظهار داشت: 55 درصد از گاز مصرفی استان در بخش خانگی مصرف می‌شود که نسبت بالایی است و علت آن، سردسیر بودن استان است.

پورمحمدی با تأکید بر اینکه گزارش ترازنامه انرژی استان باید به صورت مستمر به‌روزرسانی شود، افزود: افزایش مصرف انرژی در بخش‌های صنعت و کشاورزی، به معنی افزایش تولید و توسعه است و باید تلاش کنیم تا نسبت مصرف انرژی به نفع بخش‌های تولیدی افزایش یابد.

در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همچنین تفاهم‌نامه تهیه سند بستر رودخانه‌های استان میان شرکت آب منطقه‌ای و اداره کل ثبت اسناد و املاک آذربایجان شرقی امضا شد.

براساس این تفاهم‌نامه، دو هزار کیلومتر در فاز نخست و در مجموع 8500 کیلومتر از بستر رودخانه‌های استان سنددار می‌شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی درباره این تفاهم‌نامه، گفت: طبق برنامه زمان‌بندی‌شده، در چند سال آینده به تدریج تمام بسترها و حرایم رودخانه‌های استان شناسایی و برای آنها سند ثبتی صادر می‌‌شود.

داود بهبودی اعلام کرد: این امر از تصرف‌های غیرقانونی بستر رودخانه‌ها و ساخت‌وساز غیرمجاز و در نتیجه خسارت‌های احتمالی هنگام بروز حوادثی مثل سیل، جلوگیری و درواقع نقش پدافندغیرعامل ایفا خواهد کرد.

 

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: