تولید سه کتاب در کارگاه ادبیات پایداری پروژه محور حوزه هنری آذربایجان‌شرقی

 مسئول واحد ادبیات پایداری حوزه هنری آذربایجان‌شرقی از تولید سه کتاب در سلسله کارگاه های پروژه محور تاریخ شفاهی و خاطره نگاری در تبریز خبر داد. 

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان‌شرقی، داود خدائی با بیان اینکه هدف از برگزاری این کارگاه ها شناسایی و پرورش نیروی متخصص برای تولید کتب ادبیات پایداری است، اظهار کرد: این کارگاه به صورت کارگاهی و کاملا عملیاتی در حوزه هنری آذربایجان‌شرقی در حال برگزاری است. وی افزود: سه هنرآموز برای این دوره تخصصی و کارگاهی انتخاب و تمام مباحث تئوری و تخصصی روی پروژه ها، آموزش داده می شود.

مسئول واحد ادبیات پایداری در ادامه افزود: در این کارگاه ها به هر یک از هنراموزان تالیف خاطرات یک همسر آزاده سپرده شد تا از فاز مصاحبه تا تدوین و تنطیم خاطرات را خود محقق در کنار مدرس خود انجام داده و در پایان دوره، پروژه های خود را در قالب کتاب شصت تا هشتاد صفحه ای تحویل خواهند داد.

وی همچنین ادامه داد: دفتر ادبیات پایداری با اجرای این متد آموزشی تمام تلاش خود را به کار بسته تا ضمن کاربردی بودن مباحث آموزشی این کارگاه ها به نتیجه و خروجی قابل قبولی بیانجامد.

خدایی در ادامه تصریح کرد: هدر رفت سرمایه گذاری مادی و معنوی در این سبک آموزشی به میزان قابل توجهی کاهش یافته و کل این فعالیت هدفمند برنامه ریزی و اجرا شده است. و انشاالله در سال 1400 شاهد چاپ تولیدات این کارگاه باشیم.

لازم به ذکر است هفته آینده از حضور محمد قاسمی پور مدیر دفتر ادبیات پایداری امور استان ها و مجلس حوزه هنری به عنوان مدرس در یکی از جلسات کارگاه حضور خواهند داشت و به صورت عملی هنراموزان در یک جلسه چهار ساعته به نقد و بررسی پروژهای خود خواهند پرداخت.

 

وبگردی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار آذربایجان شرقی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار آذربایجان شرقی

    اخبار برگزیده