به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان‌شرقی، داود خدائی با بیان اینکه هدف از برگزاری این کارگاه ها شناسایی و پرورش نیروی متخصص برای تولید کتب ادبیات پایداری است، اظهار کرد: این کارگاه به صورت کارگاهی و کاملا عملیاتی در حوزه هنری آذربایجان‌شرقی در حال برگزاری است. وی افزود: سه هنرآموز برای این دوره تخصصی و کارگاهی انتخاب و تمام مباحث تئوری و تخصصی روی پروژه ها، آموزش داده می شود.

مسئول واحد ادبیات پایداری در ادامه افزود: در این کارگاه ها به هر یک از هنراموزان تالیف خاطرات یک همسر آزاده سپرده شد تا از فاز مصاحبه تا تدوین و تنطیم خاطرات را خود محقق در کنار مدرس خود انجام داده و در پایان دوره، پروژه های خود را در قالب کتاب شصت تا هشتاد صفحه ای تحویل خواهند داد.

وی همچنین ادامه داد: دفتر ادبیات پایداری با اجرای این متد آموزشی تمام تلاش خود را به کار بسته تا ضمن کاربردی بودن مباحث آموزشی این کارگاه ها به نتیجه و خروجی قابل قبولی بیانجامد.

خدایی در ادامه تصریح کرد: هدر رفت سرمایه گذاری مادی و معنوی در این سبک آموزشی به میزان قابل توجهی کاهش یافته و کل این فعالیت هدفمند برنامه ریزی و اجرا شده است. و انشاالله در سال 1400 شاهد چاپ تولیدات این کارگاه باشیم.

لازم به ذکر است هفته آینده از حضور محمد قاسمی پور مدیر دفتر ادبیات پایداری امور استان ها و مجلس حوزه هنری به عنوان مدرس در یکی از جلسات کارگاه حضور خواهند داشت و به صورت عملی هنراموزان در یک جلسه چهار ساعته به نقد و بررسی پروژهای خود خواهند پرداخت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: