به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، داریوش نوین گفت: در راستای توسعه کمی و کیفی فضای سبز تبریز، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با احیای واحد کمربند سبز تبریز، اقدامات اجرایی مربوط به تکمیل این طرح را  آغاز نموده و با سرعت بخشی به آن در صدد تکمیل طرح مذکور در کمترین زمان ممکن است.

وی ادامه داد: از ابتدای فروردین ماه، بیش از 80هزار اصله نهال در مسیر این کمربند کاشته شده است که بیشترین میزان کاشت در حوزه شهرداری منطقه 2 به تعداد 30هزار اصله در ائل باغی، مسیر اتوبان کسایی، پارک عباس میرزا، پارک موزه دفاع مقدس و پادگانهای مشرف به پارک جنگلی عباس میرزا بوده است.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در ادامه، با شمردن دیگر مسیرهای در حال کاشت، تصریح کرد: علاوه بر مسیرهای فوق، در پارک جنگلی آرپادره سی، نظرگاه، تپه های مشرف به طرح تبادل امام علی و میدان بسیج  مرزداران، جنگلکاریهای رشدیه و الهیه و همچنین حاشیه اتوبان پاسداران در حوزه شهرداری منطقه 5، بخشی از پارک عباس میرزا، پارک یادگار امام، محدوده استادیوم یادگار امام و حاشیه اتوبان کسایی در محدوده شهرداری منطقه 3  در حوزه شهرداری منطقه 3 از جمله مناطقی هستند که کاشت نهال در آنها صورت گرفته است.

نوین همچنین افزود: در حوزه شهرداری منطقه 4 نیز، فاز 1 پارک بزرگ تبریز و باغ گیاه شناسی  و در حوزه شهرداری منطقه 10 نیز پارک جنگلی ارم، پارک آبشار و حاشیه اتوبان پاسداران تحت پوشش کاشت قرار گرفته اند.

وی اظهار امیدواری کرد با سرعت بخشی به عملیات کاشت و نگهداری درختان در روزهای آتی، تکمیل کمربند سبز تبریز هم در حداقل زمان ممگن، محقق گردد. 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: