رییس شورای اسلامی شهر تبریز خواستار شد: هماهنگی بین‌بخشی برای رفع آلودگی هوا

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز گفت: مشارکت مردمی و هماهنگی بین‌بخشی مردم، دولت و موسسات مرتبط، می‌تواند در رفع آلودگی مؤثر واقع شود.

به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، رسول برگی در جلسه فوق‌العاده شورای شهر تبریز اظهار کرد: امروز روز ملی هوای پاک است و در اکثر کشورهای دنیا روش معمولی در توسعه پایدار جوامع است که با چنین مناسبت‌هایی مردم را متوجه مسائل زیست‌محیطی کنند.

وی افزود: شهرداری نیز در این حوزه وظایفی دارد که از آن جمله می‌توان به افزایش وسایط نقلیه عمومی که دودزا نبوده و معاینه فنی داشته باشند تا مردم از آن استفاده کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز خاطرنشان کرد: طرح حمل و نقل اشتراکی در شهر اصفهان به کار گرفته شده است و حمل و نقل ترکیبی را استفاده می‌کنند که ما نیز می‌توانیم از تجربیات آنها استفاده کنیم و یا جذب اعتبار از تهران برای متروی تبریز که باید روی این مسئله نیز کار کرد.

وی یادآور شد: آقای شهردار پیشنهادی در رابطه با رایگان‌کردن معاینه فنی تاکسی‌ها ارائه کردند که می‌تواند در کاهش آلودگی مفید باشد.

برگی با اشاره به ضرورت بهره‌مندی از بیانیه گام دوم انقلاب در برنامه‌های دهه‌فجر گفت: محتوای بنرهای دهه فجر می‌تواند انتخاب تک جمله‌هایی از بیانیه گام دوم انقلاب باشد که در کنار تبریک دهه فجر در سطح شهر اکران شود.

انتهای پیام

 

 

وبگردی

    ارز فی

    نظر شما

    پربیننده‌ترین اخبار آذربایجان شرقی

    مهمترین اخبار

    آخرین اخبار آذربایجان شرقی

    اخبار برگزیده