به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، سیدرضا صالحی امیری در نهمین جشنواره استانی حضرت علی اکبر (ع) در تبریز اظهار کرد: در طول سال گذشته  ۸۸ هزار عنوان کتاب نشر یافته و اکنون هر شب بیش از یکصد تئاتر در روز اجرا می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مقوله نشاط در بین جوانان نیز اشاره کرد و  افزود: کسانی که مانع نشاط و شادی جوان است، در نتیجه توسعه آسیب‌های اجتماعی را خواستار است؛ بسیاری از آسیب‌های اجتماعی محصول عملکرد دولت‌های گذشته است.
 
وی افزود: دولت روحانی مدعی است که از طریق مذاکره و دیپلماسی و قدرت نرم و توجه به جوانان و زنان در قله های توسعه قرار می گیریم؛ امروز شاهد این هستیم که فضای عمومی در داخل در مسیر وحدت حرکت می کند و همه اعضای دولت در حال تلاش و سازندگی است و دولت تمام شبانه روز را وقف کرده برای اینکه قدم موثری برای مردم بردارد.

وی افزود: از اینکه بابت کاستی ها عذرخواهی کنیم، هیچ ابایی نداریم؛ واقعیت این است که درآمد ملی محدود است و برای اولین بار در این دولت صادرات بیش از واردات و درآمد مالیاتی بیش از در آمد نفتی شد؛ اگر این کارها انجام نمی شد آینده کشور تیره و تاریک بود، اما امرو راه برای حرکت باز شده است.

وی خاطرنشان کرد: کسانی می گویند برجام چه برای کشور به ارمغان داشته است؛ می پرسیم اگر ما در گذشته بودیم امروز در چه وضعیتی قرار داشتیم؟ امروز در نظر سنجی های جهانی ایران امن ترین کشور خاورمیانه و جز 10 کشور امن جهان است.

وی ضمن انتقاد از بازی با جوانان ،  باور کردن جوانان را مود تاکید قرار داد و افزود: دولت تدبیر و امید جوانان را باور دارد، زیرا  معتقدیم هر دولتی آنان را باور نداشته باشد، بیراهه می رود.

وی اضافه کرد: معتقدیم جوانان در این جامعه دین گریز نیستند بلکه ریا گریز هستند و تنها یک زبان را می شناسند و آن زبان صداقت است؛ توسعه بدون جوان در کشور ناممکن است و با هرگونه رفتار فریبکارانه با جوان مخالف هستیم، زیرا جوانان را موتور توسعه می دانیم.