به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، مسعود برزگر جلالی با اشاره به اجرای شبانه روزی طرح جامع زیباسازی و خدماتی "گوزل تبریزیم" به همت نیروهای خدمات شهری مناطق دهگانه شهرداری تبریز، گفت: در راستای اجرای این طرح تمامی توان خود را برای ایجاد فضای متفاوت زندگی به کار خواهیم بست.

وی افزود: تا کنون هفت هزارو ۴۹ مورد رفع خطر فیزیکی نصب شده در مسیر پیاده روها و معابر با صدور دعوتنامه مشارکت عمومی به مغازه داران صورت گرفته است.

برزگر جلالی با اعلام اینکه تمامی تماسهای شهروندان با سامانه ۱۳۷ شهرداری تبریز مورد بررسی قرار می گیرد اظهار داشت: ترمیم و کفسازی پیاده رو ها و اصلاح معابر شهری برای تسهیل تردد خودروها بیشترین موارد مطالباتی شهروندان ثبت شده است.

وی ادامه داد: به این منظور تا کنون یک هزار و ۳۰۰ متر مربع ترمیم و کفسازی پیاده رو ها، ۴۴۴ تن کاترزنی و لکه گیری آسفالت، ۲۳۰ تن تراشه ریزی در محل های حفاری شده، ۸۲۵ مورد تعویض لامپ سیستم روشنایی معابر شهری، ۳۶۵ مورد همسطح سازی دریچه های فاضلابی انجام شده است.

معاون شهردار تبریز تصریح کرد: در همین راستا بیش از یک هزار و ۶۰۰ متر طولی بازسازی و اصلاح جداول حاشیه معابر شهری، هفت هزار و ۲۰۰ متربع رنگ آمیزی نرده، دیوار نویسی سطح شهر و سه هزار و ۳۸۰ مورد رنگ آمیزی و زیباسازی مبلمان شهری، پایه چراغ ها، پل و غیره نیز صورت گرفته است.

مسعود برزگر جلالی از دیگر موارد مطالباتی شهروندان طی تماس با سامانه ۱۳۷ را جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و نظارت بر عملیات احداث در کارگاه های ساختمانی سطح شهر اعلام کرد و گفت: اصلاح رویه نظارت بر اجرای پروژه های ساختمانی سطح شهر در کنار جلوگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز از مهمترین ارکان اجرای طرح "گوزل تبریزیم" است و در همین راستا تمامی این موارد شناسایی و منجر به صدور اخطاریه و تخریب، یا معرفی به ماده صد شهرداری می شود و تا کنون .

وی همچنین با اشاره به اینکه اصلاح فضای سبز شهریکی دیگر از اولویت اجرایی این طرح محسوب می شود، افزود: تا کنون سه هزار و ۶۹۹ مورد حذف کنده درختان شکسته، دو هزار و ۹۴۴ هرس درخت با بهره گیری از چسب و فوم مخصوص و شش هزار و ۷۵۰ متر مکعب خاکبرداری و خزان برداری از روفوژ های سطح شهر اتفاق افتاده است.

برزگر جلالی همچنین شناسایی، صدور اخطاریه ترمیم و تخریب در خصوص بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداریها را ۵۵ مورد و شناسایی ۴۲۸ قطعه زمین خالی و صدور اخطاریه و پاکسازی، نخاله برداری و تسطیح در طول اجرای این طرح تا کنون انجام شده است.

وی یاد آور شد: زنده گیری ۱۸۷ قلاده سگ و انتقال آن به پناه گاه پردیس، طعمه گذاری و سم پاشی کانل های آب های سطحی شهر از دیگر موارد اجرایی در راستای اهداف بهداشت محیطی شهرداری تبریز است.

معاون خدملت شهری شهردار تبریز سه هزار و ۵۲۱ مورد رفع سد معبر، صدور اخطاریه و دعوتنامه مشارکت عمومی با هدف ساماندهی سد معبر خودرویی، مغازه ها و دستفروشان را از دیگر فعالیت ها در راستای اجرای طرح " گوزل تبریزیم" عنوان کرد.