به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی ، وحید مجیدی در جمع خبرنگاران  با تاکید بر اینکه سطح خدمات در مراکز دولتی که شامل مراکز دولتی،  نظامی  و دانشگاهی است برای بیمه شدگان سلامت هیچ تغییری نکرده است و تنها محدودیت اعمال شده این است که دارندگان این خدماتی در مراکز خصوصی نمی توانند دریافت کنند.

وی گفت: در حال حاضر یک میلیون و 300 نفر تحت پوشش بیمه روستایی، 270 هزار نفر تحت پوشش بیمه کارمندی  و 70 هزار نفر تحت پوشش بیمه عشایری قرار دارند و 13 هزار نفر نیز در قالب بیمه ایرانیان از خدمات سلامت استفاده می کنند.

مجیدی هزینه های پرداختی به بیمه شدگان سلامت در سال گذشته را 780میلیارد تومان اعلام و خاطر نشان کرد: خوشبختانه امروز می توانیم بگوییم که در بیمه سلامت استان برای مخارج سال 95 هیچ بدهی نداریم.

مدیر کل بیمه سلامت استان از اختصاص ۲۰۰۰ میلیارد تومان به سازمان بیمه سلامت کشور به منظور پرداخت بخشی از بدهی‌ها به داروخانه‌ها و دانشگاه‌ها  طی هفته گذشته خبر داد و گفت: سهم استان آذربایجان شرقی از این مبلغ نزدیک 110 میلیارد تومان بود  که بخش قابل توجهی از  این  مبلغ به دانشگاه‌ها اختصاص داده شد و با جلساتی که با مسئولان مربوطه استانی داشتیم تاکید شده است این منابع را جهت تامین دارو و تجهیزات پزشکی استفاده کنند.

وی اشاره ای نیز به عملیات احداث ساختمان بیمه سلامت استان و ساختمان اداری بیمه سلامت در شهرستان آذربایجان شرقی داشت و گفت: در دهه فجر سال گذشته ساختمان اداری استان  در زمینی به مساحت دو هزارو 300 متر مربع  و با اعتباری بالغ بر 105 میلیارد ریال کلنگ زنی شد و امروز طبق جدول زمانبندی این پروژه 23 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم قبل از پایان خرداد 98 که زمان تحویل پروژه بر اساس جدول زمانبندی است این ساختمان را افتتاح کنیم.

مجیدی در خصوص احداث ساختمان در شهرستان ها نیز گفت: ساختمان اداری بیمه سلامت در شهرستان های کلیبر، سراب، ملکان و خداآفرین در حال احداث است و امیداوریم هفته دولت سال آینده شاهد افتتاح این مراکز باشیم ، همچنین در شهرستان های عجب شیر و چارویماق زمین تحویل داده شده است و در شهرستان های میانه، بناب ، بستان آباد و اسکو نیز تا پایان سال کلنگ زنی انجام می شود.

خبرنگار: حمیده بردباری

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: