به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در جمع خبرنگاران با اشاره به حمایت قاطع جامعه حامیان دانشگاه از این برنامه گفت: این جمع  حدود 50 نفره از پشکسوتان و فرهیختگان استان هستند که هزینه های مالی این برنامه را تقبل کرده اند اما ما بیش از هر چیز به حمایت های فکری این بزرگان نیاز داریم .

وی از حضور مهمانان داخلی و خارجی در این مراسم خبر داد و افزود: مهمانانی از کشورهای  گرجستان، ترکیه، آذربایجان و روسیه در این آیین حضورخواهند داشت.

وی همچنین با اشاره به حضور وزیر علوم ، تحقیقا ت و فناوری در این آیین گفت: اساتید مطرح استان نیز در این مراسم حضور خواهند داشت و به 70 نفر از برگزیدگان در این مراسم لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

پورمحمدی از انتشار هفت جلد کتاب شامل معرفی تاریخ شفاهی و فرهنگی، چهره‎های برجسته‎ی تبریز و دانشجویان و فارغ‎التحصیلان موفق این دانشگاه  خبر داد و گفت: ضرب سکه یادمان دانشگاه ،تمبر یادبود ، رونمایی از سرود ویژه‎ی دانشگاه تبریز از دیگر برنامه‌ های این مراسم خواهد بود.

رییس دانشگاه تبریز افتتاح چندین پروژه‎های عمرانی همزمان با برگزاری آیین گرامیداشت هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان  خبر داد و گفت: ما در این آیین تلاش خواهیم کرد تا داشته هایی خود را که سال ها نتوانستم بشناسانی به دنیا معرفی کنیم.    

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: