به گزارش خبرگزاری برنا در آذربایجان شرقی، پورمحمدی در نشست کمیسیون هماهنگی، برنامه‌ریزی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان افزود: موجودی همه انبارها باید در این سامانه ثبت شود، اما اولویت با کالاهای اساسی است.

وی همچنین دریافت و ثبت شناسه کالا را الزام قانونی دانست و گفت: اطلاع‌رسانی لازم در این خصوص باید به تولیدکنندگان، عرضه‌کنندگان و عموم مردم انجام شود.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین از تلاش دستگاه‌های عضو کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا قدردانی کرد و گفت: افزایش کالاهای کشف‌شده و باندهای قاچاق در سال جاری نشان‌گر جدیت و اهتمام دستگاه‌های مسئول در مبارزه با قاچاق است.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری و دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از افزایش 9 درصدی پرونده‌های قاچاق در 9 ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: در این مدت تعداد افراد دستگیرشده 4.2 درصد کاهش داشته، اما تعداد باندهای منهدم‌شده قاچاق 13 درصد افزایش داشته است.

جهانگیر اسکندرزاده همچنین با بیان اینکه 7 جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در سال جاری تشکیل شده، افزود: این کمیسیون در سال جاری 30 مصوبه داشته است.

حبیب امین‌زاده، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز اعلام کرد: آذربایجان شرقی از نظر ثبت انبارها در سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا رتبه یک کشوری را دارد.

در این جلسه همچنین موضوع تأمین سوخت برای اصناف و تعویض خودروهای ارس‌پلاک مورد بررسی قرار گرفت.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: