به گزارش برنا آذربایجان غربی ، یداله سلطانی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی اظهار کرد: شرکت آب و فاضلاب شهرستان خوی ، به منظور ایجاد باور ملی و افزایش آگاهی در زمینه مصرف هوشمندانه آب و رعایت کامل اصل صرفه‌جویی در طول سال اقدام به اجرای برنامه متنوع آموزشی و فرهنگی در زمینه مدیریت مصرف آب میکند .

وی عنوان کرد: 100 درصد مصارف آب شهرستان را منابع آب زیرزمینی تامین می کنیم و ناپایداری این منابع از منظر کمیت و کیفیت، معضلات جدی را برای این منابع ارزشمند و حیاتی رقم خواهد زد و اگر این میزان برداشت از منابع آبی تداوم داشته باشد در آینده تبعات اجتماعی و زیست محیطی قابل توجهی را شاهد خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت بیان کرد:نقش رسانه در این بین بیشتر از هر زمان احساس می شود . سلطانی خاطر نشان کرد: افزایش آگاهی عمومی و ایجاد انگیزه و علاقه‌مندی برای مدیریت مصرف آب محورهایی هستند که رسانه‌ها می‌توانند پیرامون آن‌ها اطلاع‌رسانی کرده و مردم را از قبیل مشکلاتی که در اثر مصرف بی‌رویه با آن دست به گریبان می‌شوند، بیشتر آگاه سازند. در واقع مصرف‌کنندگان می‌دانند که تلاش امروز آنان برای رفاه بیشتر فرزندانشان و حفظ منابع آب برای آیندگان است.

وی تصریح کرد: امسال با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا و لزوم اهتمام بیشتر مردم به بهداشت فردی، میزان مصرف آب به شدت افزایش یافته است؛ بنابراین نیازمند توجه جدی همگان به مدیریت مصرف آب هستیم.

رئیس هیئت مدیره شرکت در خاتمه گفت : ان شاالله بزودی با رفع موانع و مشکلات موجود شاهد آبرسانی از سد آغچای به خوی باشیم .

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: