به گزارش برنا آذربایجان غربی ، رسول جلیلی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در دومین جلسه ستاد توسعه گلخانه‌های استان گفت: در فضای گلخانه‌ای امکان تولید چند برابری نسبت به کشت در فضای آزاد را داریم و در سال جاری نیز برنامه ابلاغی توسعه و بهره برداری گلخانه‌ها در استان در سطح ۷۰ هکتار و اصلاح و نوسازی واحد‌ها نیز در سطح ۴ هکتار اعلام شده است.

جلیلی با بیان اینکه توسعه گلخانه‌ها جزو مهمترین پیشران‌های توسعه استان در بخش کشاورزی به شمار می‌رود، تصریح کرد: در سال گذشته در سطح ۱۵ هکتار واحد‌های گلخانه احداث و به بهره برداری رسیده است که باید امسال بستر توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در استان با رفع موانع موجود تسهیل و تسریع یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: ضرورت مدیریت مصرف آب و کاربرد روش‌های صرفه جویی به یکی از الزامات بدل شده که وزارت جهاد کشاورزی نیز در این زمینه با تدبیر لازم توجه‌ای ویژه به این مهم را داشته است.

جلیلی خاطر نشان کرد: احداث واحد‌های گلخانه‌ای در مقیاس‌های مختلف، صرف نظر از مزایایی که در افزایش بهره وری و استفاده بهینه از منابع آب دارد، می‌تواند زمینه ساز افزایش تولید محصولات کشاورزی در واحد سطح، ایجاد اشتغال و درآمد بیشتر برای مردم باشد.

این مسئول ادامه داد: بانک کشاورزی به متقاضیان احداث واحد‌های گلخانه‌ای که اطلاعات خود را در سامانه سیتا ثبت نام نموده اند، تسهیلات ۱۲.۵ درصد پرداخت می‌کند.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: