به گزارش برنا آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای دارالفنون ارومیه و در جمع مربیان و مدیران این مرکز با قدردانی از اقدامات انجام یافته در راستای توسعه آموزش های مهارتی برای توسعه پایدار استان تصریح کرد: برای برون رفت از شاخص های عقب ماندگی توسعه و بهره مندی کامل از ظرفیت نیروی انسانی باید فرهنگ مهارت آموزی را در جامعه نهادینه ساخت.

وی افزود: آذربایجان غربی اگر چه در برخی رشته های مهارتی دستاوردهای ملی و بعضا جهانی نیز کسب نموده است اما هنوز نتوانسته ایم مردم را با فرهنگ مهارت همراه سازیم.

شهریاری تجهیز کارگاه های مهارت آموزی، ایجاد بسترهای مهارتی در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته استان، توجه به مهارت آموزی در بین بانوان و ترویج آموزش های مهارتی در بین جوانان و فارغ التحصیلان را از جمله راهکارهای توسعه مهارتی برای حل مشکلات بیکاری و توسعه پایدار دانست‌.

مقام عالی استان را که در این بازدید فرماندار ارومیه و مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی همراهی می کردند، شهریاری ضمن بازدید از کارگاه های مختلف در گفتگو با مربیان و مدیران این مرکز با فعالیتهای آنان آشنا شد.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: