به گزارش برنا آذربایجان غربی ، هادی درستی مدیر کتابخانه عمومی خوی در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت : در شهرستان خوی ۹باب کتابخانه عمومی با ۶ هزار نفر عضو فعالیت دارند که از این تعداد ۵باب در شهر و۴باب نیز در بخش های تابع است.

مدیر کتابخانه عمومی خوی تصریح کرد :درمخازن این کتابخانه ها ۱۳هزارو ۷۰۰نسخه کتاب موجود است.

درستی با اشاره به اینکه ،هر ماه نیم درصد از در آمدهای شهرداری به کتابخانه ها اختصاص می یابد گفت:جای یک کتابخانه بزرگ مرکزی در خوی خالی است ودر نظر داریم که این کتابخانه را در شان مردم خوی راه اندازی کنیم .

مدیر کتابخانه عمومی خوی  از راه اندازی کتابخانه عمومی در شهرک ولیعصر  این شهرستان خبر داد و گفت :با توجه به نبود زمین و عدم همکاری مسئولین مربوطه برای راه اندازی کتابخانه های عمومی در شهر ک ولیعصر با مشکل مواجه هستیم واز خیرین می خواهیم که با ما همکاری کنند تا این مشکل را حل کنیم.

مدیر کتابخانه عمومی خوی به نشر آثار قلمی بزرگان علمی ، فقهی و ادبی خوی اشاره کرد و گفت : با توجه با اینکه شهرستان خوی در سراسر جهان اسلام به حرمت حضرت آیت الله خویی همچون نگینی می درخشد و شعرا و ادبای بزرگی در این دیار بوده و هستند و باعنایت به اینکه شهرستان خوی دروازه کشور به اروپا محسوب می شود ،در این خصوص باید کتاب های زیادی از این بزرگان بخصوص آیت الله خوی در کتابخانه عمومی شهر برای مطالعه گردشگران و مسافران داشته باشیم.

درستی اظهارداشت: میزان سرانه مطالعه کتاب در کشور ما اشتباه است چون کتابخانه های عمومی بخشی از سرانه مطالعه می باشند.

او با بیان اینکه ؛ قبل از شیوع کرونا مراجعه به کتابخانه و درخواست کتاب کمی بهتر بود افزود:با شیوع کروناتا اواخر اردیبهشت ماه کتابخانه ها تعطیل بود و این مسئله باعث شد تا فعالیت کتابخانه ها به سمت فضای مجازی سوق پیدا کند و از فضای مجازی بهترین استفاده شود.

 درستی در این امرنقش رسانه ها را برای ترویج فرهنگ کتابخوانی موثر دانست واز اصحاب رسانه خواست مردم را برای کتابخوانی در فضای مجاز تشویق نمایند.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: