به گزارش برنا آذربایجان غربی ، عیسی محمدی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان غربی با بیان اینکه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان بدو ورود به دبستان از ۴ مرداد ماه به طور رسمی در استان آغاز ‌شد، افزود: پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۵۰هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در این برنامه مورد ارزیابی قرار گیرند و به تعداد ۴۸ هزار نفر نیز نوبت دهی شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان خاطر نشان کرد: طرح سنجش در دو سطح اولیه و تخصصی انجام خواهد می شود.

وی افزود: از آغاز فعالیت پایگاه های سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان تا کنون ۳۶ هزار و ۳۱۶ نفر ارزیابی اولیه صورت گرفته است و از این تعداد ۴۴۲۴ نفر نیاز به ارزیابی تخصصی داشته و به پایگاههای تخصصی ارجاع داده شده اند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان در ادامه به نقش اجرای این طرح در موقعیت تحصیلی نوآموزان اشاره کرد و گفت: در مرحله نخست نوآموزان در قالب این طرح از نظر بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، قد و وزن، دهان و دندان و اختلالات جسمی و حرکتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به راه اندازی ۴۵ پایگاه سنجش سلامت در سطح استان، بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی تلاش شده تا تمهیدات لازم و شرایط مناسب برای حضور والدین و نوآموزان در این پایگاه  ها پیش بینی شده و روزانه فقط ۲۰ نو آموز  به فاصله های زمانی نیم ساعت نوبت دهی وارزیابی خواهند شد.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: تا کنون ۴۱۶۸ مورد دانش آموز بصورت رایگان ارزیابی شده است که از این تعداد ۲۱۸۴ نفر دانش آموزان عشایری استان است.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: