به گزارش برنا آذربایجان غربی،حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه در نشست فصلی ائمه جمعه آذربایجان غربی به ضرورت حفظ  همدلی و همکاری ائمه جمعه استان با مسوولان دولتی و اجرایی تأکید کرد و افزود: قبول مسوولیت در نظام اسلامی  و خدمت به مردم از توفیقات بزرگ الهی است و موفقیت در عملکرد یا عدم توانایی در انجام وظایف نباید موجب سرخوردگی و ناامیدی مدیران شود.

وی اضافه کرد: در کنار آن نباید مطالبات ائمه جمعه از مسوولان استانی، ملی و حتی شهرستانی موجب تقابل و ایجاد تنش یا دشمنی و کدورت شود بلکه ائمه جمعه باید محور همدلی و همبستگی و تقویت روحیه جهادی در بین مسوولان باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بیان کرد: باید به این نکته توجه داشت که انتقاد نادرست و در برخی موارد غیرمنصفانه نباید باعث سرخوردگی مدیران و لجبازی و فاصله گرفتن از نظام اسلامی شود زیرا همه مسوولان به عنوان خادمان و کارکنان نظام جمهوری اسلامی هستند و نسبت به توانایی های خود برای اعتلای کشور تلاش می کنند .

وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس  به موضوع بیماری کرونا پرداخت و ادامه داد: از آغاز شیوع این بیماری شاهد کاهش محسوس مراسم دینی و مذهبی و به تبع آن ضعف در حوزه اخلاق و معنویت در جامعه هستیم که امیدواریم به فضل الهی این شرایط بهتر شود.

وی به ضرورت توجه جدی به حوزه آموزش و پرورش  و نظارت بر عملکرد آن پرداخت و اظهار کرد: حضور ائمه جمعه در شورای آموزش و پرورش برای  بررسی و نظارت بر عملکرد برنامه های آموزش و پرورش بسیار مهم و ضروری است و ائمه جمعه در سراسر استان با حضور جدی در این شورا ضمن همراهی با نظام آموزشی و تربیتی کشور  و توجه به عدم اجرای سند ۲۰۳۰  در مدارس می توانند کمک خوبی در این زمینه داشته باشند.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: