به گزارش برنا آذربایجان غربی،دیاکو افشردل رییس هیات کوهنوردی مهاباد افزود: منطقه "لک بن" در محور مهاباد - پیرانشهر واقع شده که به دلیل دارا بودن پتانسیل لازم برای یک سایت سنگ‌نوردی و داشتن شرایط مستعد برای تبدیل شدن به سایت ملی به فدراسیون کوهنوردی کشور پیشنهاد شد.

وی ادامه داد: در همین رابطه این سایت توسط "اقبال افلاکی" عضو هیئت رئیسه فدراسیون کوهنوردی و مدیر تیم‌های ملی فدراسیون، "فرشاد یگانه" مدرس درجه ۱ صعودهای ورزشی و مربی سنگنوردی تیم ملی و طراح قاره‌ای و "محمد رخصتی" مربی درجه ۲ سنگنوردی و طراح درجه یک صعودهای ورزشی کشورمان مورد بازدید و دیدن قرار گرفت.

رییس هیات کوهنوردی مهاباد اظهار داشت: در این بازدید سایت "لک بن" مورد توجه و استقبال ناظران فدراسیون قرار گرفته و مقرر شده پس از رفع نواقص آن به مرحله تایید نهایی رسیده و به عنوان سایت ملی مورد استفاده کوهنوردان کشور واقع شده و در ادامه پذیرای اردوهای تیم ملی باشد.

افشردل بیان کرد: نمونه همچین سایت سنگ‌نوردی در منطقه شمالغرب کشور کمیاب است و در صورت ثبت ملی شدن آن برای توسعه و ارتقای ورزش کوهنوردی در رشته سنگ‌نوردی بسیار ارزشمند خواهد بود.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون ۸۰۰ ورزشکار عضو تیم‌های مختلف کوهنوردی این شهرستان هستند و کوهنوردی از رشته‌های محبوب ورزشی در بین شهروندان و به ویژه خانواده‌های مهابادی است.

شهرستان ۲۴۰ هزار نفری مهاباد دارای ۹ هزار ورزشکار در قالب ۴۳ هیأت، ۷۰ باشگاه خصوصی و ۲۰ باشگاه دولتی است.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: