به گزارش برنا آذربایجان غربی،امیر عباس نجف زاده جانشین کنگره ۱۲ هزار شهید آذربایجان غربی در نشست خبری تبیین مستند پروانه های بهشتی افزود: این مستند ۱۷ قسمتی به همت کنگره ۱۲هزار شهید استان و با نویسندگی و کارگردانی، یعقوب اکبریان در حال ساخت است.

وی با ابراز تاسف از کمرنگ شدن اعتقادات مذهبی،  نقش تهاجمات فرهنگی را در بروز این خلا موثر دانست و افزود: هدف از ساخت فیلمهای دفاع مقدس و مناسبتی یاداوری این حماسه هاو به تصویر کشیدن جانفشانی رزمنده ها و مادران شهدا و جانبازان است.
 
نجف زاده با بیان اینکه امنیت موجود را مدیون شهدا هستیم،  اظهار کرد: روا نیست، مادرانی که باجان دل فرزندان خود را تقدیم انقلاب کردند، به فراموشی سپرده شوند.

یعقوب اکبریان،نویسنده و کارگردان مستند پروانه های بهشتی نیز در این جلسه با بیان اینکه پیش تولید این مستند در لوکیشنهای مختلف، آغاز شده است و تیتراژ این مستند نیز ساخته شده است،افزود: شخصیت اصلی این مستند، مادران ۱۷ شهید است که از این تعداد ۱۲ مادر ترک زبان و ۵ مادر کُرد زبان هستند.
 
این کارگردان با بیان اینکه این مستند با هدف ادای دین به مادران شهید استان ساخته می شود، اظهار کرد: از هر شهرستان یک مادر شهید برای بازگویی خاطرات و شرح زندگی در این مستند انتخاب شده است.  

اکبریان تصریح کرد:  نریشن این مستند به زبان فارسی است اما مادران شهدا خاطرات و شرح زندگی خود را به زبان فولکور و بومی بیان خواهند کرد.

وی بابیان اینکه یک میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این مستند برآورد می شود، افزود: استارت ساخت قسمت اول زده شده و پیش بینی می شود ساخت این مستند ۱۷قسمتی،یک سال طول بکشد.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: