معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی گفت: در بخش معادن استان حجم سرمایه گذاری بیش از ۱۵ درصد افزایش داشته است.

پریسا عابدپور معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربیگفت: طی ۶ماه نخست سال در استان ۲۴ فقره پروانه بهره برداری با ظرفیت استخراج ۵۴۰ هزار تن و ذخیره قطعی بیش از ۱۲میلیون تن صادر شده که با به بهره برداری رسیدن این معادن زمینه اشتغال برای بیش از ۱۶۱ نفر بصورت مستقیم فراهم شده است.

وی اظهار کرد:  برای به بهره برداری رسیدن معادن فوق بیش از ۲۱۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از لحاظ تعداد پروانه ۹ درصد و از لحاظ حجم سرمایه گذاری بیش از ۱۵ درصد رشد داشته است.

معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان افزود: با توجه به شیوع ویرس کرونا در کشور و به تبع آن در استان همچنین ایجاد محدودیت های فاصله گذاری اجتماعی و منع تردد بین شهری در ۲ ماه نخست امسال صدور پروانه اکتشافی برای محدوده های معدنی با مشکل روبرو شد لیکن طی ۶ ماهه نخست سال جاری ۸ فقره پروانه اکتشافی در استان صادر شده است.

عابدپور تصریح کرد: در ۶ ماهه نخست امسال برای ۱۹ محدوده اکتشافی، گواهی کشف صادر شده که محدوده های یاد شده در شرف بهره برداری قرار گرفتند که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته بیش از ۴۶ درصد افزایش داشته است.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون در کل استان ۱۸۴ محدوده اکتشافی دارای پروانه اکتشاف معتبر، ۴۳ معدن دارای گواهی کشف و ۴۹۲ معدن به بهره برداری با ایجاد اشتغال برای ۵۲۲۴ نفر فعال هستند. 

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: