به گزارش برنا آذربایجان غربی ، غلامرضا بابایی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی  با اشاره به اینکه در پنج روز اخیر، یک هزار و ۶۴ مورد بازرسی از واحد‌های پخت نان لواش ارومیه صورت گرفته، افزود: در این رابطه چهار واحد انبار احتکار آرد یارانه ای، صنفی و صنعتی  پلمب  و ۵۷ هزار و ۹۶۰ کیلوگرم آرد از محتکران کشف شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی اضافه کرد: از این انبار‌ها بیش از ۲۳ تن آرد یارانه‌ای به ارزش ۲۵۸ میلیون ریال و حدود ۳۵ تن آرد صنفی و صنعتی به ارزش بیش از یک میلیارد و ۹۱۸ میلیون ریال کشف و ضبط شد.

بابایی ادامه داد: پرونده این تخلفات صنفی پس از تکمیل به مراجع مرتبط ارجاع شده تا مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: جهت تأمین نان مورد نیاز مردم و ایجاد توازن در سطح عرضه، آرد‌های کشف شده بین نانوایان توزیع شد که نانوایان مشکلی در تأمین آرد برای پخت نان تا آخرین مشتری موجود در محل را نداشته باشند.

بابایی اضافه کرد: طرح نظارت بر عملکرد واحد‌های صنفی در حوزه توزیع کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم در حال اجرا بوده و با واحد‌های صنفی که از عرضه کالا در بازار امتناع یا اقدام به احتکار کالا‌های اساسی مورد نیاز مردم کنند، مطابق قانون نظام صنفی اعمال قانون خواهند شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی ادامه داد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی واحد‌های صنفی توزیعی، خدماتی، فروشگاهی و ... را از طریق سامانه شبانه روزی ۱۲۴ و یا با مراجع حضوری با ما در میان بگذارند تا در کمترین فرصت ممکن مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: