به گزارش برنا آذربایجان غربی،عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت: این نهاد  با شناسایی ۱۵۸ نخبه تحت حمایت، به این نخبگان خدمات حمایتی ارائه می‌دهد.

او ادامه داد: از این تعداد، ۸۱ نفر را نخبه علمی، ۶۷ نفر را نخبه فرهنگی و ۱۰ نفر را نیز نخبه ورزشی شامل می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۲ هزار و ۹۰ نفر دانش‌آموز در استان تحت حمایت کمیته امداد بوده که از این تعداد ۶ هزار و ۱۹۹ دانش‌آموز در مقطع ابتدایی و ۵ هزار و ۸۹۱ دانش‌آموز در مقطع متوسطه در حال تحصیل هستند.

او بیان کرد: در آزمون کنکور امسال، ۱۸۵ دانش‌آموز تحت حمایت آذربایجان‌غربی موفق به کسب رتبه قبولی شده و به دانشگاه‌های برتر کشور راه یافتند.

سهندی اظهار کرد: هم‌اکنون یک‌هزار و ۸۵۳ دانشجو تحت حمایت کمیته امداد آذربایجان‌غربی بوده و از این نهاد خدمات متعدد حمایتی دریافت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی یادآور شد: پرداخت شهریه دانشگاه، کمک‌هزینه دانشگاه، کمک هزینه خرید اقلام تحصیلی به دانش‌آموزان، ارائه هزینه کلاس‌ها و دوره‌های متعدد آموزشی، کمک هزینه نخبگی، پرداخت وام دانشجویی، استفاده از ظرفیت دانشجویان افتخاری و ارائه هزینه خوابگاه دانشجویی و دانش‌آموزی از جمله خدمات متعدد ارائه شده به دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت استان است.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: