به گزارش برنا آذربایجان غربی، محمد دهقان معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن وتجارت آذربایجان غربی در خصوص نوسان قیمت گوشت قرمز و مرغ در استان گفت: با وجود توزیع و عرصه مناسب گوشت مرغ و قرمز و نیز اعلام کاهش قیمت از سوی اتحادیه‌های عرضه گوشت شاهد نوسان قیمت در استان هستیم.

او  از تشدید بازرسی‌ها در این زمینه طی هفته‌های اخیر خبر داد و گفت: تاکنون در زمینه گوشت قرمز دو هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی و در بحث گوشت مرغ ۴ هزار مورد بازرسی انجام شده است.

دهقان با اشاره به تشکیل ۶۵۰ فقره پرونده تخلف در زمینه گوشت طی سال جاری خاطرنشان کرد: ۲۵۰ مورد پرونده تخلف در زمینه گوشت قرمز و ۴۰۰ فقره پرونده در خصوص گوشت مرغ در استان تشکیل و تحویل مراجع قانونی شده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی ارزش ریالی پرونده‌های تخلف گوشت در استان را ۳۰۰ میلیون ریال در زمینه گوشت قرمز و ۳۱ میلیارد ریال در بحث گوشت مرغ عنوان کرد.

دهقان بهترین راه تعادل قیمت گوشت در استان را تولید به میزان نیاز و عرضه مناسب دانست و گفت: قیمت مصوب گوشت مرغ و قرمز در استان مشخص است، فروش خارج از قیمت مصوب گران فروشی محسوب شده و با متخلفان مطابق قانون نظام صنفی برخورد خواهد شد.

او تأکید کرد: مردم می‌توانند در صورت مشاهده توزیع خارج از شبکه کالا‌های اساسی و یا توزیع با قیمت بالاتر از قیمت مصوب دولتی همچنین کم فروشی، گران فروشی، احتکار و هرگونه تخلف صنفی را از طریق سامانه ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت در سراسر استان در میان بگذارند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: