به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، آیدین رحمانی رضائیه در جلسه بررسی وضعیت ساخت و سازهای غیرمجاز اظهار داشت: سوءاستفاده و سودجویی هایی که از بابت ساخت و سازهای غیرمجاز در استان انجام می پذیرد در آینده صدمات جبران ناپذیر اجتماعی و زیست محیطی به بار خواهد آورد.

وی با تاکید بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، خاطر نشان کرد:بایستی دستگاه های مربوطه به ویژه دستگاه های اجرایی و قضایی هماهنگی و عزم لازم برای برخورد با سودجویان و متخلفان را داشته باشند. هماهنگی بین دستگاه ها سرعت عمل اجرای احکام را بالا برده و از سودجویی هایی آتی جلوگیری خواهد کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی، ضمن تاکید بر حفظ حرمت متخلفان در اجرای احکام و تخریب ساختمان ها، گفت: ظرفیت تمامی دشتگاه های مربوطه به ویژه جهاد کشاورزی و یگان حفاظت از اراضی برای جلوگیری هر چه بیشتر ساخت و سازهای غیرمجاز به کار گرفته شود.

وی همچنین با اشاره به ویلاسازی در اطراف شهرها، عنوان کرد: راهداری وظیفه نظارت بر ساخت و سازها در حریم جاده و دهیاری ها وظیفه نظارت بر اقدامات در محدوده مدیریتی خود را بر عهده دارند. همچنین شهرداری ها نیز باید بیش از پیش به ساخت و سازهای محدوده شهری توجه داشته باشند.

رحمانی یادآور شد: برخی ساخت و سازها نظم شهر را بر هم زده که ضروری است هماهنگی هایی لازم با تمام دست اندرکاران ذیربط ایجاد شده و تصمیمات واحدی در کمیسیون ها اتخاذ شود تا چهره و نمای شهر مناسب باشد.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: