به گزارش برنا آذربایجان غربی ،  مهدی صابری افزود: این سامانه امروز و فردا اغلب مناطق آذربایجان غربی را به صورت متناوب درگیر می کند و روز جمعه از استان خارج می شود.

وی با اشاره به اینکه ریزش هوای سرد از صبح روز پنجشنبه در آذربایجان غربی رخ می دهد، بیان کرد: پنجشنبه و جمعه دماهای کمینه و بیشینه کاهش می یابد و طبق پیش بینی ها دمای ارومیه مرکز استان تا ۹ درجه سانتی گراد کمتر خواهد شد.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته چالدران با دمای منفی ۶ درجه سانتی گراد سردترین و پیرانشهر با دمای مثبت ۱۰ درجه سانتی گراد گرم ترین شهر استان بود و دمای ارومیه ینز بین منفی سه و منفی پنج درجه سانتی گراد بالای صفر گزارش شده است.

وی ادامه داد: مخاطره ناشی از بارش برف و باران و مه آلودگی برای کل استان پیش بینی شده و در جاده های کوهستانی همراه با کولاک برف، لغزندگی جاده ها، یخبندان، کاهش دید و اختلال در تردد جاده های مواصلاتی خواهد بود.

صابری گفت: اجتناب از سفرهای غیر ضروری، آماده باش نیروهای راهداری برای برف زدایی و برف روبی، رعایت نکات ایمنی و تجهیز وسایل نقلیه به امکانات زمستانی و توجه به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی و صرفه جویی در مصرف حامل های انرژی در این زمینه توصیه می‌شود.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: