به گزارش برنا آذربایجان غربی ، غلامعلی مرادی معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه عملیات بیمه گری محصولات زراعی پاییزه در استان آغاز شده و بیمه دام و طیور نیز همچنان ادامه دارد، افزود: با توجه به روند بیمه گری محصولات که امسال در حال اجراست ، پیش بینی می شود امسال شاهد افزایش بیمه محصولات کشاورزی در استان باشیم.

مرادی با اشاره به وقوع سالانه حوادث و بلایای طبیعی و حادثه خیز بودن استان، اضافه کرد: در سال زراعی ۹۸-۹۹ ، بیش از ۱۵۶ میلیارد ریال غرامت در بخش محصولات زراعی و بیش از ۱۰۴ میلیارد ریال غرامت به محصولات باغی استان پرداخت شده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان کشاورزی آذربایجان غربی همچنین از تحت پوشش قرار گرفتن ۳.۵ تن آبزیان و ۱۵ هزار و ۷۶۳ هکتار از عرصه های منابع طبیعی تحت پوشش بیمه در سال زراعی۹۸_۹۹ خبر داد.

مرادی در ادامه از پرداخت بیش از ۴۵ میلیارد ریال غرامت توسط صندوق بیمه محصولات کشاورزی در بخش طیور و دام خبر داد و عنوان کرد: از این میزان نزدیک ۲۶ میلیارد ریال در بخش دام و مابقی در بخش طیور پرداخت شده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان کشاورزی آذربایجان غربی اظهار امیدواری کرد تا پایان مدت زمان مقرر عملیات بیمه گری، این میزان سطوح بیمه شده با مشارکت و افزایش آگاهی بهره برداران بخش کشاورزی افزایش یابد.

وی از بهره برداران بخش کشاورزی استان درخواست کرد تا با مراجعه به دفاتر خدمات بیمه کشاورزی و مراکز خدمات جهاد کشاورزی با آگاهی از حق بیمه و شرایط تعهد بیمه‌گری، نسبت به پوشش بیمه‌ای محصول خود در مدت زمان مقرر در سال جاری اقدام کنند.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: