به گزارش برنا آذربایجان غربی، قاسم جلیلی‌نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات  استان اظهار کرد: طبق برنامه ششم توسعه تامین زیرساخت های ارتباطی روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته برای ارائه چهار خدمت اصلی آموزش،کشاورزی،سلامت و خدمات بانکی از وظایف وزارت ارتباطات است که برای آن تلاش های قابل توجهی در روستا های آذربایجان غربی صورت گرفته است.

مدیر کل ارتباطات استان با اشاره به اینکه توجه به مناطق محروم و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا از برنامه‌های ‌وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است افزود: با شیوع کرونا و لزوم دسترسی روستائیان به اینترنت برای بهرمندی از آموزش مجازی روستائیان تلاش می کنیم در اسرع وقت اینترنت روستاهای بالای ۲۰ خانوار را تامین کنیم.

جلیلی نژاد با اشاره به وجود مشکلات متعدد برای تامین تجهیزات تصریح کرد: با توجه به وارداتی بودن تجهیزات مخابراتی موانع متعددی برای تامین آن وجود دارد که وزارت ارتباطات با تمام توان برای رفع آن تلاش می کند و در صورت تامین تجهیزات در اولین فرصت بستر اینترنت را در روستاها و مناطق مرزی و دور افتاده برای کاهش شکاف دیجیتالی برقرار می کنیم.

جلیلی نژاد با اشاره به طرح برگردان بزرگترین شبکه تلفن روستایی (GSM – WLL)در سطح کشور به تلفن همراه که در استان آذربایجان‌غربی اجرایی شد، گفت: پس از اجرای این طرح بزرگ که تلفن های ثابت روستایی به بستر تلفن همراه تبدیل شدند،بحث ارتقاء دیتای این سایت ها در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: دستور ارتقاء تکنولوژی ارتباطی ۳۰۲ سایت به نسل سوم و چهارم تلفن همراه در آذربایجان غربی با اعتبار دولتی و به پیمانکاری اپراتور های ارتباطی صادر شده ودر دست اقدام است.

مدیر کل ارتباطات آذربایجان غربی افزود: دغدغه و مشکلاتی روستائیان را در حوزه تامین زیرساخت های ارتباطی درک کرده و برای رفع موانع و مشکلات با تمام توان تلاش می کنیم.

 

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: