به گزارش برنا آذربایجان غربی،حسین بخشایشی رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در جلسه بررسی این لایحه با بیان این که امروز لایحه بودجه شهرداری مرکزی، مناطق و سازمان‌ها به ارزش ریالی یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تقدیم شورای اسلامی شهر ارومیه شد گفت: این لایحه تا روز دوشنبه در صحن علنی این شورا بررسی شده و پس از تصویب و تایید به فرمانداری ارومیه ارائه خواهد شد.

بخشایشی افزود: هوشمندسازی و توسعه خدمات الکترونیکی شهری، اقدامات موثر در زمینه مقابله با بیماری کرونا، افزایش اعتماد شهروندان، اصلاح و تقویت منابع موجود درآمدی، توانمند سازی مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار شهری، تکمیل طرح‌های نیمه تمام شهر ارومیه از جمله رینگ دوم شهر و تقاطع غیر همسطح آذربایجان، پیوست فرهنگی طرح‌های عمرانی و توسعه فضای سبز از جمله مواردی است که در بودجه سال آینده در نظر گرفته می‌شود.

علامرضا عدل دوست، سرپرست شهرداری ارومیه در صحن شورا گفت: ۷۳ درصد بودجه هفده هزار میلیارد ریالی ۱۴۰۰ نقدی و ۲۷ درصد آن غیرنقدی است.

او ادامه داد: پیام بودجه ۱۴۰۰، ارتقاء سلامت اداری با محوریت شفافیت، مکانیزه و سیستمی نمودن امور و رعایت ضوابط و مقررات در کلیه زمینه‌ها است. 

سرپرست شهرداری ارومیه افزود: ۷۶ درصد از بودجه ۱۳۹۹ شهرداری ارومیه طی ۱۰ ماهه سال جاری تحقق یافته است.

در این جلسه اعضای حاضر در جلسه شورای اسلامی شهر به بررسی لایحه بودجه پرداخته و نظرات و دیدگاه‌های خود را بیان کردند.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: