به گزارش برنا آذربایجان غربی ، رضا یوسفی رضایی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی افزود: احیای مرغ نژاد آرین پس از فرامین رهبرمعظم انقلاب اسلامی و ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی در دستورکار سازمان جهاد کشاورزی استان قرار گرفت و در این زمینه استان آذربایجان غربی جزو استان‌های پیشرو در کشور است.

یوسفی رضایی گفت: در این استان ظرفیت‌های وسیعی برای تولید مرغ آرین وجود دارد چرا که تعداد ۶ زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ در این استان فعالیت می‌کنند.

او  ادامه داد: تمامی حلقه‌های صنعت گوشت مرغ شامل مزارع مرغ اجداد، مرغ مادر گوشتی، مرغ گوشتی، کشتارگاه‌های تمام اتوماتیک، کارخانجات جوجه کشی، خوراک طیور و فروشگاه‌های عرضه گوشت مرغ در استان شکل یافته و این موضوع بستری مطلوب برای تولید مرغی با اصالت کاملا ایرانی آرین است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان  ادامه داد: در یک واحد مرغ اجداد نژاد آرین به ظرفیت ۲۰ هزار قطعه در شهرستان ارومیه و یک واحد مرغ اجداد دیگر از نژاد آرین به ظرفیت ۲۰ هزار قطعه نیز در شهرستان بوکان تا پایان سالجاری جوجه ریزی خواهد شد و تا کنون ۳ واحد مرغ مادر نژاد آرین به ظرفیت ۷۰ هزارقطعه و چندین واحد مرغ گوشتی در استان جوجه ریزی و مشغول فعالیت هستند.

یوسفی رضایی خاطر نشان کرد: پیش بینی می‌شود در سال آینده بیش از ده میلیون جوجه یکروزه گوشتی و بیش از دو میلیون قطعه جوجه مرغ مادر از این نژاد در استان تولید و تحویل مرغداری‌های داخل و خارج استان شود.

او با اشاره به اینکه توسعه صنعت طیور و احیای نژاد کاملا ایرانی آرین جزو دستاورد‌های مهم نظام اسلامی است، افزود: تولید نژاد آرین در کشور به عنوان جایگزین سایر نژاد‌های خارجی می‌باشد که در زمان تحریم‌های ناجوانمردانه استکبار جهانی توانست با یک مهندسی خلاقانه معادله‌های دشمنان را به هم بریزد و مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزیاستان با اشاره به اینکه این استان جزو ۱۰ استان برتر کشور در تولید گوشت مرغ است، اضافه کرد: سالانه حدود ۱۰۱ هزار تن گوشت مرغ در استان تولید می‌شود که بیانگر فعالیت شبانه روزی تولیدکنندگان این صنعت است.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: