به گزارش برنا آذربایجان غربی ، جواد ولیزادگان  با بیان اینکه از  ۱۵۷ فقره انشعاب غیرمجاز آب شناسایی شده در سطح شهرستان ، تعداد ۱۳۱ فقره آن تبدیل به انشعاب مجاز و ۲۶ فقره نیز قطع و جمع آوری شد، افزود:  در این راستا بیش از۹ میلیارد و ۷۲۸ میلیون ریال از بابت هزینه آب بهای مصرفی دوران غیرمجاز نیز اخذ شد.

وی اظهار کرد:  انشعابات غیرمجاز آب از معضلات جدی است و نصب انشعاب غیرمجاز علاوه بر خسارت‌های مالی، سبب هدررفت حجم زیادی از آب شرب می‌شود.

ولیزادگان با اشاره به اینکه بیشترین انشعابات غیرمجاز شرکت مربوط به مناطق حاشیه‌نشین است و ساکنان این مناطق به‌صورت غیرمجاز از آب استفاده می‌کنند، افزود: وجود انشعابات غیرمجاز در شهرها و روستاها هزینه‌های جاری شرکت های آب و فاضلاب را افزایش داده و ارائه خدمات مطلوب به مشترکین را با مشکلات جدی مواجه می کند.

وی با بیان اینکه‌ استفاده غیرمجاز از شبکه آب براساس ماده ۶۶۰ قانون مجازات اسلامی جرم بوده و مشمول جریمه است، تصریح‌کرد: در واقع کسانی که از طریق انشعابات غیرمجاز به شبکه وصل می‌شوند، علاوه بر نپرداختن هزینه خدمات خود و با تجاوز به حقوق دیگر مشترکان، شبکه را در معرض خطر آلودگی قرار می‌دهند؛ به همین خاطر موضوع شناسایی انشعابات غیرمجاز با حساسیت ویژه دنبال می‌شود.

معاونت خدمات مشترکین و درآمد شرکت متذکر شد: انشعاب های غیرمجاز مهمترین علت هدر رفت آب آشامیدنی در استان زنجان به شمار می رود.

وی افزود: ایجاد عدم تعادل در شبکه توزیع آب، استفاده بی رویه از آب به دلیل عدم اندازه گیری، عدم پرداخت آب بهاء و تضییع حقوق عامه از جمله مشکلاتی است که انشعابات غیرمجاز به وجود آورده است.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: