به گزارش برنا آذربایجان غربی ، یداله سلطانی در حاشیه این بازدید  با بیان اینکه شبکه جمع‌آوری فاضلاب روستایی یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی روستاهاست، افزود: اجرای چنین طرحی نشان از اهتمام و تلاش مسئولان برای خدمات‌رسانی مطلوب به مردم است. 

وی افزود : عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب روستای وار شامل بخشهای حوضچه SBR، یونیت کلرزنی و ساختمان بهره برداری در حال اجرا می باشد . وی به نوع فرآیند تصفیه این تصفیه خانه اشاره کرد و افزود : فرآیند تصفیه ، تصفیه خانه روستای وار از نوع SBR که یکی از به روزترین فرآیندهای تصفیه فاضلاب در جهان می باشد است.

رئیس هیئت مدیره شرکت اعلام کرد : عملیات لوله گذاری شبکه جمع آوری روستای وار بطول ۲۳ کیلومتر و ۲۵۵ متر از سال ۹۶ آغاز شده و با پیشرفت ۱۰۰ درصدی به پایان رسیده است و با اتمام عملیات اجرائی تصفیه خانه فاضلاب این روستا جمع آوری و تصفیه فاضلاب انجام خواهد گرفت.

سلطانی اظهار داشت: جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب از طرح‌های مهمی است که در روستاها اجرایی می‌شود.

مدیر عامل شرکت  خاطر نشان کرد : روستای وار واقع در شهرستان خوی  به خاطر شرایط حفاطت منابع آبی  از دلایل انتخاب این روستا جهت اجرای تصفیه خانه فاضلاب بود.

وی با اشاره به واگذاری و نصب انشعابات روستای وار افزود : به موازات لوله گذاری شبکه جمع آوری فاضلاب انشعابات نیز نصب شده اند که تا کنون ۱۳۰۰ فقره انشعاب فاضلاب در این روستا نصب شده است .

سلطانی ظرفیت تصفیه ، تصفیه خانه فاضلاب روستای وار ۶۰۲ متر مکعب در شبانه روز اعلام کرد و افزود:ظرفیت تصفیه ، تصفیه خانه روستای وار در افق طرح سال ۱۴۱۵ به ۸۹۴ متر مکعب در شبانه روز قابل افزایش است . 

روستای وار با جمعیت ۵۱۰۰ نفر (در سال ۹۵ ) و ۱۴۶۰ فقره انشعاب آب از توابع شهرستان خوی از جمله روستا های بزرگ با حجم تولید فاضلاب زیاد است .

لازم به توضیح است که این پروژه با عنوان طراحی، اجرا و بهره‌برداری از سیستم جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب روستایی نواحی شمال‌غرب ایران (زون ۴) در حال اجرا می باشد.

گفتنی است اجرای تصفیه خانه فاضلاب روستای وار از محل اعتبارات بانک توسعه اسلامی است.

خبرنگار: علی غیور

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: