به گزارش برنا آذربایجان غربی ، عارف خدرلو فرماندار ویژه مهاباد اظهار داشت: با دستور نهاد ریاست جهوری و پیگیری مقام عالی استان جمع بندی و گزارش های خسارت سیلاب در حوزه های مختلف در دستور کار قرار گرفت و برآورد آن به استداری ارسال شده است.

وی ادامه داد: در این حادثه بیش از هزار و ۷۰۰ هکتار به اراضی کشاورزی این شهرستان شامل اراضی باغی و زراعی در مجموع آن ۱۵۲ میلیارد و ۴۷۵ میلیون ریال برآورد شده است.

فرماندار ویژه مهاباد اظهار داشت: خسارت وارده به فضاهای سبز شهری، آسفالت معابر، زیرساخت‌های شهری، معابر دسترسی و کانال ها نیز ۱۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

خدرلو اضافه کرد: ۸۵ میلیاد ریال نیز به ابنیه و زیرسازهای راه و همچنین مسیرهای دسترسی روستایی، پل و زیرسازی معابر روستایی خسارت وارد شده است. 

وی بیان کرد: سیلاب همچنین به۹۲ واحد منزل مسکونی این شهرستان به ارزش ۶۳ میلیارد ریال شامل وسایل و اسباب منزل، نازک کاری سازه و کرکره های برقی پارکینگ ها خسارت زده است.

وی با بیان اینکه تحقیقات در مورد میزان ضرر و زیان به خودروهای سواری نیز در حال بررسی است، گفت: برآورد اولیه از میزات خسارت به ۳۷ دستگاه خودرو نیز ۴۶ میلیارد ریال تخمین زده شده که نیاز به بررسی بیشتری دارد.

فرماندار ویژه مهاباد با اشاره به اینکه دریافت گزارش های خسارت های دیگر نیز در حال جمع آوری است، افزود: گزارش این خسارات به ستاد مدیریت بحران وزارت کشور ارسال می شود تا در هیات دولت مورد بررسی قرار گرفته و تصیم‌گیری های لازم در این زمینه اتخاذ شود. 

خبرنگار: علی غیور

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: