به گزارش برنا آذربایجان غربی ، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در نخستین همایش دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دادگستری استان با اشاره به تدوین سند تحول در قوه قضائیه گفت: استفاده از فضای مجازی در زمینه‌های مختلف قضایی موجب سهولت در نظارت ارزیابی و رسیدگی قضایی به پرونده‌ها شده است که یکی از نتایج مثبت آن کاهش میزان مراجعات و ابلاغ الکترونیکی قرار‌های قضایی است.

گروسی افزود: ۲۵ هزار خدمت قضایی در شش ماهه اول امسال از طریق خدمات الکترونیک قضایی به مردم ارائه شده است.

مدیرکل دفاتر خدمات الکترونیک قضایی قوه قضائیه نیز در این مراسم گفت: شفاف سازی فرآیند‌های رسیدگی، کاهش مراجعه به دستگاه قضایی و تسریع در رسیدگی به پرونده، رفع موانع اداری و افزایش کارآمدی دستگاه قضایی از جمله مزایای بهره مندی از خدمات الکترونیک قضایی است.

 نجم آبادی افزود: ۷۰۰ دفتر خدمات الکترونیک راه اندازی شده که تا پایان سال بیش از ۷۰۰ دفتر دیگر در کشور راه اندازی می‌شود.

او تاکید کرد: در طول سه سال گذشته بیش از ۱۵۰ هزار نفر به افراد مختلف خدمات الکترونیکی قضایی ارائه شده که با احتساب کارشناسانه ۱۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی در موضوع رسیدگی به پرونده‌های قضایی صورت گرفته است.

قلی زاده معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری استان نیز در این مراسم با بیان این که ۳۶ دفتر خدمات الکترونیک قضایی در استان فعال هستند گفت: ۸۲۰ هزار نفر حساب کاربری در دفاتر خدمات قضایی استان برای کاربران ایجاد شده که از این نظر آذربایجان غربی در سطح کشور رتبه نخست را ازآن خود کرده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: