به گزارش برنا آذربایجان غربی ،نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نامه سر گشاده به رئیس جمهور نوشت.
 
جناب آقای دکتر روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام و با صلوات بر پیامبر اعظم و خاندان پاک و مطهرش
 
احتراما در پی افزایش قیمت بنزین و اظهارات حضرتعالی در تبریز که فرموده اید از این امر مهم اطلاع ندارم، این فرمایش باعث شد اینجانب به وجد آمده و نامه سرگشاده دومی بعد از دو سال در مورد افزایش قیمت ارز در آینده بنویسم.
 
آقای روحانی در ایران اسلامی دو چیز علت اصلی افزایش بی رویه قیمت سایر کالا‌ها میباشد: بنزین و دلار
 
جناب آقای روحانی ۲ هفته‌ای میشود که مجددا به بهانه افزایش قیمت بنزین شاهد رشد خزنده قیمت دلار در بازار آزاد هستیم.
 
به نحوی که در ۲ هفته اخیر بیش از ۱۰ درصد نرخ دلار در بازار افزایش یافته و به همین میزان ارزش پول ملی کاهش یافته است.
 
ادامه این روند نگران کننده در صورتی بی عملی بانک مرکزی و دولت تدبیر و امید، روند شوم سقوط ارزش پول ملی را هم مانند زمستان ۹۶ و بهار و تابستان ۹۷ تشدید میکشد بسه نحوی که تمام دستاورد‌های یک سال اخیر بانک مرکزی در باب تقویت ارزش پول ملی به باد می‌دهد.
 
آقای روحانی متاسفانه مجددا شاهد فعالیت گسترده صرافان غیر مجاز و برخی صرافان مجاز در حوزه قیمت بازی و ایجاد نوسان قیمت در بازار ارز هستیم. از سوی دیگر مرتبا اقتصاد دانان لیبرال و طرفداران سرمایه داران لیبرال در رسانه‌های وابسته به خود خواهان افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش ریال به بهانه‌های واهی مانند رونق صادرات و ... میباشند.
 
این در حالی است که علاوه بر ۴ برابر شدن نرخ دلار در دو سال اخیر شرکز شاهد جهش صادراتی مدنظر اقتصاد دانان لیبرال مانند: (م-غ) (پ-ع) (من) (م-ن) نهاد و (ح-ع-ت) نبودیم.
 
از سوی دیگر تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر تقویت ارزش پول ملی که مهمترین کار پایه و بن مایه تحقق عدالت اجتماعی، کاهش فاصله طبقاتی در کشور میباشد متاسفانه در هفته‌های اخیر شاهد کاهش ارزش پول ملی در برابر نرخ دلار میباشیم به نحوی که تداوم نامیمون می‌تواند در آینده ضربه مهلک بر پیکره رنجور و نحیف اقتصاد ملی وارد کند، لذا دستور بفرمائید جهت حفظ ارزش پول ملی اقدامات لازم بعمل آید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: