به گزارش برنا آذربایجان غربی، مصطفوی در سی ‌وسومین جلسه ساماندهی امور جوانان استان که در محل استانداری برگزار شد، با اشاره به ظرفیت بالقوه استعداد های جوانان استان در حوزه های مختلف، گفت: پیشنهاد می شود کمیته استعداد یابی ویژه جوانان استان توسط اداره‌ کل ورزش و جوانان استان تشکیل شود تا ظرفیت‌ها و استعداد های جوانان شناسایی و برای این استعداد ها برنامه ریزی مناسب صورت گیرد.

وی در ادامه ایجاد اشتغال برای جوانان را از مهمترین اولویت های مسئولان کشور و بویژه استان عنوان و خواستار برنامه‌ریزی منسجم دستگاه‌های اجرایی در این زمینه شد و اظهار داشت: دولت تمام تلاش خود را در راستای ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی بکار بسته است ولی با توجه به متقاضیان زیاد کار متاسفانه  هنوز نتوانسته ایم به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

وی شناسایی و ایجاد فرصت ها جدید اشتغال در حوزه های مختلف را یادآور شد و گفت: ضروری است دستگاه های متولی، در این زنینه فعالتر عمل کرده و فرصت های جدید سرمایه گذاری و اشتغال را به متقاضیان معرفی کنند.

مصطفوی با تاکید بر همکاری بانک های عامل در پرداخت تسهیلات بانکی به متقاضیان اشتغال و بویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی  ادامه داد: بانک‌های عامل استان  تسهیلات لازم را در اختیار جوانان متقاضی سرمایه گذاری قرار دهند .

وی در ادامه سخنان با اشاره به فعالیت 600سازمان‌ مردم نهاد در شهرهای مختلف استان، گفت: در حوزه اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز می توان از ظرفیت این سازمان ها بهره برد.

 

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: