به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، محمدحسین امید رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی درباره برگزار امتحانات پایانی دانشجویان گفت: قرار بود آزمون‌های این دانشگاه به صورت حضوری برگزار شود اما با شدت گرفتن مجدد این بیماری در ماه‌های خرداد و تیر آزمون‌هایی که قرار بود حضوری برگزار شوند، با هماهنگی‌هایی انجام گرفته از ۲۱ تیرماه تا ۱۷ مرداد به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی وضعیت استان‌های مختلف در شیوع بیماری کرونا را متفاوت دانست و ادامه داد: طبق هماهنگی با ستاد ملی مبارزه با کرونا مقرر شد در استان‌های سفید اگر امکان برگزاری حضوری آزمون وجود داشته باشد، این آزمون‌ها به صورت حضوری برگزار شود، بنابراین الزامی برای برگزاری مجازی در همه کشور نیست. البته اگر ستاد استانی مبارزه با کرونا در استان‌های مختلف و رئیس دانشگاه علوم پزشکی آن استان اجازه برگزاری آزمون حضوری را بدهند، آزمون‌ها در آن استان‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شود.
 
امید ادامه داد: برخی از امتحانات ما به صورت متمرکز و سراسری برگزار می‌شد که این آزمون در کل کشور در یک زمان مشخص به صورت مجازی برگزار می‌شود و این در کل کشور هم برای استان‌های سفید و هم برای استان‌های قرمز برای دروس متمرکز و سراسری به صورت مجازی برگزار خواهد شد، ولی برگزاری آزمون برای سایر دروس منوط به شرایط استان‌ها است. اگر امکان حضوری باشد، حضوری برگزار شده و امکان آن نباشد، به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد. ضمن اینکه امسال زمان آزمون‌های ما نیز از دو هفته به چهار هفته افزایش یافته است.

رییس دانشگاه علمی کاربردی در خصوص وضیعت دروس عملی دانشجویان نیز گفت: بخش زیادی از دروس ما عملی و کارگاهی هستند و برای این دروس غیر از آزمون عملی راهی نیست. این دروس و آزمون در استان‌های سفید برقرار است و اگر استاد سرفصل‌ها را تمام کند و شرایط نیز مهیا باشد، آزمون آن نیز به صورت عملی برگزار خواهد شد، ولی در استان‌هایی که جزو استان‌های قرمز بوده و شرایط برگزاری کلاس درس عملی و آزمون آن نباشد، این دروس تا پایان شهریورماه ناتمام می‌ماند و هر وقت اجازه کلاس عملی داده شد، این کلاس‌ها و آزمون‌های عملی برگزار می‌شود.

وی گفت: دانشجویانی که کرونا دارند یا به هر دلیلی با این بیماری درگیر هستند، تا پایان تابستان فرصت دارند هر زمانی که مراجعه کردند امتحانات خود با تاخیر برگزار کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: