به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آخرین بحث در مصوبه ستاد ملی کرونا اظهار کرد: بر روی موضوع دقت بیشتر در رعایت پروتکل‌ها تأکید شد و کمیته مرکزی در ستاد ملی تشکیل شد و زیر نظر کمیته امنیتی اجتماعی است و قرار شد کمیته‌های مختلف در اصناف تشکیل شود و شهرستان‌ها گزارش هفتگی بدهند.

لاری یادآوری کرد: مردم بهترین ناظر برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و می‌توانند از راه تلفن‌های ۱۹۰ رعایت نکردن بهداشت را خبر دهند و به جز این هر کسبه‌ای که کد شناسایی داشته باشد و مردم دوربین موبایل خود را روی آن بگیرند، ۴ سؤال می‌آید و به کمک آن می‌توانیم ارزیابی کنیم و این به سامانه وزارت بهداشت فرستاده می‌شود و می‌توانیم ارزیابی نسبت به صنوف برای اجرای پروتکل‌ها داشته باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت افزود: اصناف هم موظفند که بر صنف خود نظارت کنند و به تمهیدات سازگاری با کرونا عمل کنند، اما بحث فرهنگ و باور مردم خیلی مهم است و دیدیم که ۱۳ فروردین بیرون نیامدند.

لاری درباره برگزاری کنکور در زمان مقرر با توجه به دوران شیوع کرونا گفت: کنکور اواخر مرداد است و هنوز در حال تصمیم‌گیری هستند و نتیجه آن امروز یا فردا باید اعلام شود.

وی در خصوص کنکور دکتری نیز توضیح داد: برای کنکور دکتری نیاز به خوداظهاری است و برای کسانی که ناقل مثبت باشند، اتاق ایزوله در نظر گرفته شده است. تعداد حوزه‌های آنان ۴۰ درصد افزایش داشته و پروسه ورود و خروج آن‌ها طولانی‌تر شده است و افراد باید جدا وارد شوند، علاوه براین، فاصله صندلی‌ها یک و شش دهم متر شده است و از حوزه‌هایی استفاده کرده‌اند که دارای فضای باز هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: