به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره نحوه بکارگیری اساتید بازنشسته و پیشکسوت در دانشگاه‌ها برای تدریس، گفت: از نظر آئین‌نامه‌ای استفاده از اساتید بازنشسته دانشگاه‌های دولتی در تدریس، تحقیق و راهنمایی دانشجو منعی ندارد و نظر دانشگاه‌ها مهم است.

وزیر علوم اظهار کرد: هر دانشگاهی می‌تواند از اساتید بازنشسته خودش یا دانشگاه‌های دیگر استفاده کند تنها محدودیتی که وجود دارد سقف حداکثر ۱۰ واحد است؛ لذا هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای بکارگیری اساتید بازنشسته وجود ندارد.

غلامی درباره انتقادات مطرح شده به ایجاد مانع برای جذب اساتید جوان، مطرح کرد: به کارگیری اساتید بازنشسته مانع جذب اساتید جوان نیست و استفاده از اساتید بازنشسته در حد نیاز است.

وی ادامه داد: در رابطه با اساتید تمام وقت به دانشگاه‌ها امتیاز و مجوز جذب می‌دهیم و اساتید پاره وقت و حق التدریسی که به این شکل از اساتید پیش کسوت حضور پیدا می‌کنند جزو امتیازات و شرایط دانشگاه‌ها برای گرفتن مجوز رشته و پذیرش دانشجو به حساب نمی‌آید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برای دانشگاه‌های غیردولتی تا حدودی محدودیت‌هایی در این مسئله لحاظ می‌شود، ولی در دانشگاه‌های دولتی محدودیتی وجود ندارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: