به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، احمد اسکندری نسب در آیین ارسال دومین کاروان تجهیزات هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش استان در سال تحصیلی جاری اشاره به اینکه کارآفرینی و مهارت‌آموزی یکی از اولویت‌های اصلی آموزش‌وپرورش است، گفت: در راستای ارتقای کیفیت آموزشی به‌خصوص در آموزش مهارت‌ها که راهبردهای اصلی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش است، قدم‌های بسیار مؤثری در سطح استان توسط همکاران ما در اداره فنی و حرفه‌ای و کاردانش برداشته‌شده است.

وی افزود: این تجهیزات بااعتباری بالغ‌بر ۴۳میلیارد ریال تهیه‌شده و ۳۰میلیارد دیگر نیز در دست خریداری است.

اسکندری نسب با اشاره به این‌که درصد توسعه آموزش فنی و حرفه‌ای و کاردانش در استان حدود ۳۹درصد است، گفت: بیش از ۴۳هزار هنرجو در سطح استان کرمان در ۳۸۰هنرستان فنی و حرفه‌ای و کاردانش در حال تحصیل هستند.

وی از افتتاح و بهره‌برداری از سه هنرستان فنی و حرفه‌ای و کاردانش در شهرستان‌های بافت، نرماشیر و رودبار جنوب در دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: افتتاح این هنرستان‌های اقدامی بی‌نظیر در ۱۲سال اخیر در استان بود که نقش مؤثری در توسعه رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش دارد.

گفتنی است؛ دومین کاروان تجهیزات هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش استان بااعتباری بالغ‌بر ۴۳میلیارد ریال به شهرستان‌ها و مناطق استان ارسال شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: