به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، دبیر پنجمین مسابقه‌ فیلم‌نامه و نمایش‌نامه کودک و نوجوان با اعلام این خبر افزود: با توجه به استقبال علاقه‌مندان از این رویداد هنری، مهلت ارسال آثار تا ۲۰فروردین تمدید می‌شود.

پیش‌ از این مهلت ارسال آثار به این مسابقه که به مناسبت ۵۰سالگی فعالیت‌های سینمایی و تئاتر کانون پرورش فکری برگزار می‌شود، ۱۵فروردین ۱۴۰۰اعلام‌شده بود.

این مسابقه باهدف شناسایی و کشف استعدادهای خلاق و تبادل دست‌آوردهای حوزه‌ فیلم‌نامه و نمایشنامه‌نویسی ایران و ایجاد فرصت ارتباط و تبادل تجربه در زمینه‌های مختلف هنر سینما و تئاتر کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

بر همین اساس از تمامی فعالان سینما و تئاتر ایران، پیشکسوتان، فارغ‌التحصیلان، دانشجویان و جوانان علاقه‌مند این عرصه دعوت‌شده تا در این رویداد فرهنگی و هنری شرکت کنند.

پنجمین مسابقه فیلم‌نامه و نمایش‌نامه‌ کودک و نوجوان در دو مرحله صورت می‌گیرد به‌گونه‌ای که ابتدا طرح‌های ارسالی با توجه به شرایط مسابقه از سوی هیات انتخاب بررسی و آثار برتر، معرفی می‌شود و در مرحله دوم صاحبان آثار برتر یک ماه فرصت دارند تا نسخه اصلی فیلم‌نامه (سینمایی و فیلم کوتاه)، نمایش‌نامه و پویانمایی (داستانی کوتاه) خود را برای داوری نهایی، به دبیرخانه مسابقه ارسال کنند.

بر اساس فراخوان موضوع این مسابقه در بخش «تألیفی» با موضوع آزاد، در حوزه «اقتباسی» از آثار چاپ ‌شده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و در بخش «قهرمانان وطن» با موضوع‌های (اسطوره من، همچون پدر، مهربان و زندگی شهید سردار حاج قاسم سلیمانی) اعلام ‌شده است.

علاقه‌مندان به شرکت در پنجمین مسابقه فیلم‌نامه و نمایش‌نامه کودک و نوجوان، می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی مسابقه به نشانی cinema.kpf.ir آثار خود را در قالب فایل pdf بارگذاری و فرم ثبت‌نام را تکمیل کنند.

متقاضیان شرکت در این رویداد فرهنگی هنری برای آگاهی از شرایط و مقررات می‌توانند به پایگاه خبری کودک و نوجوان به نشانی kanoonnews.ir و پرتال کانون به نشانی kpf.ir مراجعه کنند و در صورت نیاز به اطلاعات بیش‌تر با شماره ۰۲۱۸۸۷۱۵۵۴۵داخلی ۴۰۵و ۴۰۸تماس بگیرند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: