به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس؛ ضمن تشکر از توجه معاون اول رئیس‌جمهور به موضوع مدرسه‌سازی گفت: با حمایت‌های وزیر آموزش‌وپرورش از سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و جامعه خیرین مدرسه‌ساز، دستاوردهای بزرگی در حوزه ساخت و توسعه فضاهای آموزشی حاصل‌شده است.

وی با ارائه گزارش ویدئویی به معاون اول رئیس‌جمهور که از محل مجتمع آموزشی و ورزشی المهدی نظاره‌گر آیین افتتاح این هنرستان بود، گفت: از سال 92 تاکنون حدود 16 هزار فضای آموزشی با 81 هزار و 500 کلاس درس به بهره‌برداری رسیده است. یعنی به‌طور میانگین 28 کلاس در هرروز و از سال 95 تاکنون نیز مدارس نیازمند تخریب، نوسازی و مقاوم‌سازی از 30 در صد به 19.5 درصد کاهش‌یافته است که مدارس تخریبی آن فقط 7 درصد و مدارس نیازمند مقاوم‌سازی 12.5 درصد است و کلاس‌های درس خشتی و گلی نیز جمع‌آوری‌شده است.

وی با اشاره به عبور از بحران‌هایی چون سیل و زلزله در برخی استا‌ن‌هایی که دچار این بلایای طبیعی شدند، گفت: این بحران‌ها سعی شد به‌خوبی مدیریت شود و فقط در کرمانشاه به‌طور میانگین در هزار روز، روزانه یک کلاس درس به بهره‌برداری رسید و سرانه فضای آموزشی این استان 0.7 مترمربع افزایش یافت.

رخشانی‌مهر تصریح کرد: تاکنون حدود 280 هزار کلاس درس ازلحاظ سامانه‌های گرمایشی و سرمایشی استانداردشده‌اند و روزانه 95 کلاس درس ازاین‌جهت استاندارسازی شده است.

وی افزود: از سال 92 تاکنون خیرین مدرسه‌ساز حدود 8500 میلیارد تومان در موضوع مدرسه‌سازی تعهد کرده‌اند که طی 5 سال اخیر حدود 50 درصد کلاس‌های درس به‌طور کامل خیّرساز بوده و یا با مشارکت و حمایت آن‌ها ساخته‌شده است و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در کنار خیرین بیش از 4 هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام خیر ساز اعتبار تأمین نموده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس همچنین در خصوص اعتبارات این بخش گفت: ظرفیت بودجه سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در سال 96 که حدود 480 میلیارد تومان بوده در سال 1400 به 8600 میلیارد تومان افزایش پیداکرده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: