به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، به‌منظور انسجام‌بخشی به فعالیت گروه‌های جهادی، هم‌افزایی بین‌بخشی با استفاده از ظرفیت‌های موجود در ساماندهی فضاهای آموزشی مناطق محروم و تحقق رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری، «قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز»، تشکیل شد.

بر اساس این گزارش، انجام فعالیت‌های خدمت‌رسانی در حوزه احداث، تعمیر و بازسازی مدارس در مناطق کم برخوردار، جذب و سازمان‌دهی مشارکت‌های اجتماعی و مدیریت کمک‌های مردمی در برنامه‌های عمرانی و پروژه‌های آموزشی و برگزاری همایش‌ها و پویش‌های ملی در حوزه مدرسه‌سازی ازجمله موضوعات فعالیت این قرارگاه است.

بر این اساس، قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز، باهدف محرومیت‌زدایی و عمران و آبادانی در مناطق کم برخوردار کشور، ایجاد بستر مناسب جهت ارتقای همکاری‌ها در رفع مشکلات کمبود فضاها و تجهیزات آموزشی و تقویت زیرساخت‌های مناسب آموزشی، تربیتی و ورزشی در قرارگاه مرکزی واقع در ستاد سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و ادارات کل استان‌ها با همکاری واحدهای بسیج سازندگی راه‌اندازی شد.

مطابق اساسنامه تشکیل قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز روسای سازمان نوسازی مدارس، سازمان بسیج سازندگی، جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی به همراه 5 نفر از نمایندگان گروه‌های جهادی، اعضای اصلی هیئت‌امنای قرارگاه هستند.

شایان ذکراست، پیشینه فعالیت‌های جهادی در حوزه مدرسه‌سازی، به‌ویژه در مناطق محروم کشور و همکارهای نیروهای داوطلب جهادگر در هنگام بروز بلایا و سوانح طبیعی در چند سال اخیر، بخشی از مشکلات کمبود فضاها و امکانات آموزشی را برطرف نموده‌ است که به پیشنهاد سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و همکاری سازمان بسیج سازندگی این قرارگاه تشکیل شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: